09. 10. 2019 13:39 | SALEM/kc

Záhadný úhyn kráv na farme v Oregone: Zo zohavených tiel niečo vysalo všetku krv

Majiteľ farmy, ktorý tak prišiel o desiatky tisíc dolárov, si záhadné úmrtia nevedel vysvetliť.

Býk mal neporušenú srsť a v jeho tele nebola ani kvapka krvi.
Býk mal neporušenú srsť a v jeho tele nebola ani kvapka krvi. Foto: reprofoto: YouTube/The Hannibal TV

Na farme v americkom Oregone záhadne uhynulo už 5 plemenných býkov. Vo všetkých prípadoch išlo o zdravé zvieratá a nič nenasvedčovalo tomu, že by zomreli násilnou smrťou. Okolo ich pozostatkov sa nenachádzali žiadne stopy šeliem a všetky zvieratá mali nepoškodenú srsť. Po testoch vylúčili aj možnú otravu.

Všetky býky mali odstránené genitálie aj jazyky. Najzvláštnejšie však bolo, že v mŕtvych telách, ktoré od seba neboli vzdialené ani kilometer, nebola ani kvapka krvi. Zvieratá, ktoré môžu zaživa vážiť aj viac ako tonu, na prvý pohľad pôsobili ako vyfučané nafukovacie atrapy. Píše o tom portál nbcnews.com.

Majiteľ farmy, ktorý tak prišiel o desiatky tisíc dolárov, si záhadné úmrtia nevedel vysvetliť. Vypísal odmenu 25-tisíc dolárov pre toho, kto mu poskytne informácie, ktoré by viedli k objasneniu záhady.

Vo všetkých prípadoch išlo o mladšie plemenné býky, ktoré práve nadobúdali svoju najvyššiu hodnotu. Okrem ceny za kus, ktorá sa pohybuje okolo 6-tisíc dolárov, farmár prišiel aj o budúci zisk z ich potenciálnych potomkov.

Majiteľ farmy má podozrenie, že za smrťou býkov stojí nejaká sekta, ktorá zvieratá využíva pri rituáloch. Kovboji a ostatní zamestnanci preto teraz majú dovolené nosiť zbrane a snažia sa po ranči pohybovať vo dvojiciach.

Dan Jenkins, zástupca šerifa v Harney County, uviedol, že sa mu ozvalo viacero ľudí, ktorí prišli s teóriami o tom, čo sa vlastne na farme stalo. Viacerí z nich spomínali aj mimozemšťanov.

Muž, ktorý má na starosti vyšetrovanie dostal aj tip, aby skontroloval, či pod uhynutými zvieratami nie je preliačina. To by vraj bol jasný dôkaz, že býkov zhodili na zem z veľkej výšky - narážal pri tom na kozmickú loď, v ktorej mohli mimozemšťania vykonávať na zvieratách pokusy.

Rovnaké prípady úhynu hovädzieho dobytka pritom evidujú aj na 200-kilometrov vzdialenej farme. Pred dvomi rokmi tam tiež našli zohavené kravy bez krvi v tele. Miestni veria, že prípadom sa zaoberá aj FBI, hoci to úrad oficiálne nepotvrdil.


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?