30. 11. 2019 11:57 | MEXIKO CITY/rd

Z najťažšieho muža sveta je iný človek: Za dva roky znížil svoju šialenú váhu o polovicu

Kedysi talentovaný gitarista mal sklony k obezite vždy.

Juan Pedro Franco.
Juan Pedro Franco. Foto: Reprofoto: YouTube/MILENIO

Ešte v roku 2017 ho považovali za najťažšieho žijúceho muža sveta. Mexičan Juan Pedro Franco vážil neuveriteľných 595 kilogramov. Píše unilad.co.uk.

Vďaka operácii a prísnym stravovacím návykom sa mu počas troch rokov podarilo schudnúť o viac ako polovicu svojej váhy a konečne tak môže s pomocou paličky chodiť.

Snímky obézneho muža prvýkrát obleteli svet v roku 2016, keď ho transportovali zo svojho domu v meste Aguascalientes do viac ako 160 kilometrov vzdialenej nemocnice v Guadalajare.

Lekári odhadovali, že váži zhruba 450 kíl. Zaskočilo ich, že má ešte o 145 kilogramov viac. O rok neskôr dnes 35-ročnému Juanovi Pedrovi vyoperovali tri štvrtiny žalúdka.

Momentálne sa jeho váha pohybuje na úrovni 260 kilogramov, „Len zdvihnúť ruky nahor a dokázať každý deň vstať, zájsť si po pohár vody alebo na toaletu je skvelý pocit," uviedol Franco pre mexickú televíziu.

Dodal, že je stále viac a viac sebestačný. Po rokoch strávených na lôžku je to pre neho fantastický pocit.

Kedysi talentovaný gitarista mal sklony k obezite vždy. Váha mu dramaticky začala narastať po ťažkej dopravnej nehode.

„V sedemnástich som vážil okolo 110 kilogramov, pri dopravnej nehode som si rozlámal polovicu tela a v posteli strávil rok a pol," uviedol Franco.

Zrejme ani vo sne by mu vtedy nenapadlo, že nedobrovoľné pripútanie na lôžko sa predĺži o viac ako osem a pol roka.

Mexičana momentálne čaká ďalšia operácia, lekári mu chirurgicky odoberú nadbytočnú kožu, ktorá podľa ich odhadov môže vážiť desiatky kilogramov.


Zdroj: YouTube/MILENIO

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?