11. 07. 2020 07:00 | VEĽKÁ BRITÁNIA/tvnoviny.sk, lm

Nechutný nález: Žena našla v konzerve s omáčkou hlavu jašterice

Rodina žiada, aby bol produkt stiahnutý z predaja o to viac, že incident sa odohral počas pandémie, ktorú spôsobila konzumácia exotických zvierat.

Hlava jašterice v konzerve s omáčkou
Hlava jašterice v konzerve s omáčkou Foto: Profimedia

Veľmi nepríjemné „prekvapenie“. Dvadsaťročná Isabelle Wheaton z mesta Shoeburyness v anglickom grófstve Essex sa chystala na posledné sústo svojej vegánskej bolonskej omáčky, keď vo svojom tanieri zahliadla hlavu jašterice. O nechutnom zážitku píše portál Mirror.

Rodina kúpila konzervu s paradajkami v jednom zo supermarketov nemeckého reťazca Lidl. Pri príprave omáčky si matka nič nevšimla, pretože podľa jej vlastných slov mala hlava zvieraťa veľkosť nechta. Napriek tomu trvá na tom, že pochádza práve z kúpeného pohára.

Spoločnosť sa za nepríjemný incident ospravedlnila a rodine prisľúbila, že dôkladne prešetria, ako sa kus plaza mohol dostať do pohára s paradajkami.

Rodina však trvá na tom, že viac v obchodoch známeho reťazca nakupovať nebude. „Bol to traumatizujúci zážitok. Moja dcéra odvtedy nedokáže normálne jesť,“ uviedla Isabellina matka Polly.

„Vôbec nejde o vegánstvo. Nikto si predsa nechce také niečo nájsť v jedle, či už mäso konzumuje alebo nie. Ale vďaka tomuto zážitku je jedenie mäsa pre Isabelle ešte odpornejšie,“ dodala Polly.

Rodina žiada, aby bol produkt stiahnutý z predaja o to viac, že incident sa odohral počas pandémie, ktorú spôsobila konzumácia exotických zvierat.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?