03. 08. 2020 15:16 | MANILA/kc

Dočasná turistická atrakcia na Filipínach: Vyschnutá priehrada odhalila 300 rokov staré mesto

Tí poverčivejší z miestnych obyvateľov veria, že vystúpenie mesta nad hladinu je „znamením zhora".

Vyschnutá priehrada odhalila 300 rokov staré mesto.
Vyschnutá priehrada odhalila 300 rokov staré mesto. Foto: reprofoto: YouTube/GMA News

Filipínske mesto, ktoré polstoročie ležalo zatopené na dne priehrady, opäť vystúpilo na povrch. Môže za to sucho, ktoré sužuje celú juhovýchodnú Áziu. Mesto Pantabangan, ktoré v provincii Neuva ecija založili pred 300 rokmi, v roku 1970 muselo ustúpiť výstavbe obrovskej priehrady na rieke Pampanga.

Pantabangan sa okamžite stal turistickou atrakciou a prilákal aj bývalých obyvateľov. Zaujímavý je aj pre katolícku cirkev, ktorá plánuje usporiadať omšu v tom, čo zostalo z augustiniánskeho kláštora. Píše o tom portál stuff.co.nz.

Tí poverčivejší z miestnych obyvateľov veria, že vystúpenie mesta nad hladinu je „znamením zhora", ktoré má ľuďom dodať nádej v časoch pandémie koronavírusu. Filipíny sú totiž jednou z najviac zasiahnutých krajín v Ázii.

„Som šťastný, že môžem opäť navštíviť miesto, kde som sa narodil a vyrastal a zaspomínať si na to, ako sa tu žilo," uviedol navrátilec Alexander Augustin pre agentúru AP.

Aj Joergen Cruz Mandilag, amatérsky fotograf a kameraman priehradu pomenovanú po meste Pantabangan dobre pozná. Často sa tam chodil kochať západmi a východmi slnka. „Keď mi miestni povedali, že sa objavilo mesto, neváhal som a hneď som sem prišiel. Vidieť niečo také už zrejme veľmi dlhú dobu nebude možné," vysvetlil.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?