05. 08. 2020 06:00 | CHARLESTON/tvnoviny.sk

Dalmatínka prišla ako šteniatko o predné labky na psom bitúnku. Dnes už má nový domov

Záchrancovia predpokladajú, že ju zmrzačili bez uspatia, ako je to v Číne zvykom.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Aneta Jungerova/shutterstock.com

Aj smutné príbehy majú šťastné konce, tento je o mladej sučke dalmatínca. Emmu Roo zachránili ešte ako šteniatko z čínskych psích bitúnkov, kde prišla o predné labky. Vďaka neziskovej organizácii Dalmatian Rescue z Floridy sa na toto milé trojročné zviera usmialo šťastie a osud sa nad ňou zľutoval.

Nový domov našla u 27-ročnej Mishy Rackcliffovej v meste Charleston v Južnej Karolíne. Nová pani si ju adoptoval 26. apríla tohto roka už bez predných končatín, chýba jej tiež časť chvosta a uší, píše dailymail.co.uk .

Zdroj: Intagram/emmarooonlyhastwo

Záchrancovia predpokladajú, že ju zmrzačili bez uspatia, ako je to v Číne zvykom. Dôvod vraj je, aby sa vyplavil adrenalín. Mäso je potom údajne krehkejšie.

Emma sa po odobratí z bitúnku dostala do rúk záchrannej organizácie, ktorá jej zaistila aj veterinárnu starostlivosť a dočasný domov našla v Číne. Definitívne šťastie prišlo, až keď sa dostala na adopciu na internete, kde si krásne zviera vyhliadla budúca majiteľka.

Zdroj: Intagram/emmarooonlyhastwo

"Strach, ktorý prežila, v nej zostal. Bojí sa čohokoľvek hlučného, čo pripomína zvuk reťazovej píly, ako sú napr. fény, vysávače alebo kosačky na trávu," hovorí Rackcliffová.

Zdroj: Intagram/emmarooonlyhastwo

S novým členom domácnosti sa mladá Američanka stretla tesne pred pandémiou koronavírusu, kedy sa mohli ešte dovážať zvieratá z Číny do USA. "Pamätám si, ako som ju uvidela prvýkrát. Zaujali ma jej oči, pripomínajúce tie ľudské. Bála som sa len, že bude veľmi nedôverčivá k ľuďom. Keď sme sa však stretli prvýkrát, ihneď sa na mňa vrhla," spomína majiteľka Emmy Roo.

Zdroj: Intagram/emmarooonlyhastwo

Svoj i jej príbeh zverejnila na sociálnych sieťach, kde má mladá dalmatínka odvtedy verných fanúšikov. Vďaka tomu sa podarilo vyzbierať finančné prostriedky, ktoré použila Misha na výrobu špeciálnych protéz na predné labky svojho miláčika. A práve vďaka nim je Emma Roo opäť psík „so štyrmi nohami", píšu novinky.cz .

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?