22. 08. 2020 07:00 | CARLISLE/tvnoviny.sk

Nemocnica urobila chybu, rodina pochovala iného muža

Na zámenu sa prišlo úplnou náhodou.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Rawpixel.com/shutterstock.com

Mýliť sa je ľudské, ale určite nie, keď ide o pohreb vášho rodinného príslušníka. Kuriózny prípad sa stal neďaleko britského mesta Carlisle, keď si zamestnanci miestnej pohrebnej služby zamenili telá nebožtíkov.

Celá rodina oblečená v čiernom sa v tichosti ešte 6. júla lúčila so svojim 90-ročným príbuzným, ktorého pochovali na cintoríne v dedinke Rockliffe pri miestnom kostole St. Mary's. Šok a zdesenie prišlo o deň neskôr, keď sa od pohrebnej služby dozvedeli, že v rakve spočíva telo niekoho úplne iného.

Hoci sa nešťastná udalosť stala pred niekoľkými týždňami, polícia začala prípad vyšetrovať pred pár dňami, informuje BBC citujúc regionálny denník News and Star.

Obaja muži už našli pokoj

Možno by sa príbuzní nebohého muža nikdy nedozvedeli, že pochovali niekoho iného. Všetko však vyšlo najavo deň po pohrebe. Z carlislelskej nemocnice totiž zavolali do pohrebníctva a chceli vedieť, kedy si vyzdvihnú telo muža, ktorý má mať pohreb v spomínanej dedinke. Pracovníci ostali v nemom úžase, pretože až vtedy si uvedomili svoj omyl i to, že rodina odprevadila na poslednú cestu iného muža.

Ukázalo sa, že príbuzní v skutočnosti pochovali asi o rok mladšieho cudzieho muža, ktorý skonal v rovnakej nemocnici ako nemenovaný deväťdesiatnik. Telo mladšieho nebožtíka mali spopolniť 13. júla, pre byrokraciu sa tak nestalo.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Anna Luopa/shutterstock.com
 

O dva dni ho exhumovali a telá nebožtíkov vymenili. Rodina svojho pochovala, druhého muža spopolnili. „Neuvedomili sme, že máme zlé telo. Vieme, že niečo sa pokazilo. Cítime s rodinami," ospravedlnil sa hovorca pohrebnej služby George Hudson a syn.

Nemocnica, kde sa podľa všetkého zámena nebožtíkov stala, už prisľúbila vyšetrovanie celého prípadu. S výsledkom oboznámi rodiny oboch nebožtíkov hneď po tom, ako sa vyšetrovanie uzavrie, píšu novinky.cz.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?