11. 09. 2020 21:15 | MASSACHUSETTS/tvnoviny.sk, lm

Zábery, z ktorých mrazí. K nič netušiacim ľuďom priplával obrovský žralok modrý

Žralok, ktorého veľkosť očití svedkovia odhadujú na približne štyri metre, priplával k pobrežiu, kde na jeho prítomnosť upozornili deti a štekajúce psy.

K ničnetušiacim ľuďom priprával obrovský žralok biely
K ničnetušiacim ľuďom priprával obrovský žralok biely Foto: YouTube / WCVB Channel 5 Boston

Žralok v miestach, kde by ho nikto nečakal. Obrovský žralok modrý (známy aj ako biely) doplával k pobrežiu Cape Cod v americkom štáte Massachusetts, kde ho z pláže dlhé minúty pozorovali prekvapení ľudia, píše Mirror.

Žralok, ktorého veľkosť očití svedkovia odhadujú na približne štyri metre, priplával k pobrežiu, kde na jeho prítomnosť upozornili deti a štekajúce psy. „Doplával asi do vzdialenosti troch metrov od pláže. Mal približne štyri metre na dĺžku a mohol byť asi tak meter široký,“ opisuje nepozvaného návštevníka Tamzen McKenzie.

Podľa svedkov plával žralok tam a späť asi pätnásť minút predtým, než znovu odplával do mora.

„Nikdy sme nevideli žraloka tak blízko. Bolo to úžasné,“ dodáva Tamzen. Zaujímavosťou je, že neďaleko od žraloka sa na plytčine vyhrievali tulene, no tie si predátor vôbec nevšímal.

Fotografie z miesta, kde sa žralok objavil, zdieľala aj nezisková organizácia Atlantic White Shark Conservancy, aby vyzvala turistov k opatrnosti.

Iba nedávno sa na floridskej pláži Jensen Beach odohral incident, pri ktorom muž vyliezol z mora so žralokom zahryznutým v ruke.

Predátor nechcel muža pustiť dlhé minúty, a tak ho napokon museli odviezť do nemocnice, kde sa lekárom podarilo žraločí stisk uvoľniť.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?