13. 10. 2020 18:00 | INDIANA/tvnoviny.sk, lm

Neuveriteľná odvaha. Päťročný hrdina chránil mamu, keď ich v dome napadli ozbrojenci

Páchatelia podľa polície zaklopali na dvere, a keď vošli dnu, zavliekli preľaknutú matku do susednej izby.

Päťročný hrdina chránil mamu, keď ich napadli ozbrojenci
Päťročný hrdina chránil mamu, keď ich napadli ozbrojenci Foto: YouTube / CTV News

Malý hrdina. Bezpečnostná kamera zachytila moment, ako sa iba päťročný chlapec snaží ochrániť svoju mamu pred ozbrojenými lupičmi. Tí vtrhli do ich domu v meste South Bend v americkom štáte Indiana a ohrozovali ich zbraňami, píše Daily Mail.

Štyria maskovaní lupiči, z ktorých minimálne traja boli ozbrojení, vtrhli v posledný septembrový deň v ranných hodinách do domu Tamiky Reidovej. Ozbrojenci podľa polície zaklopali na dvere, a keď vošli dnu, zavliekli preľaknutú matku do susednej izby.

Tam sa hral jej päťročný syn David, ktorý okamžite schytil svoje hračky a začal ich po jednom z lupičov hádzať v snahe ochrániť svoju mamu. V jednom momente sa snažil maskovanému mužovi zbraň vytrhnúť z rúk. Toho chlapcova obrana našťastie nevyprovokovala. Muži následne z domu ušli, pričom pri úteku so sebou nič nevzali a pri incidente sa ani nikto nezranil.

Zdroj: YouTube/CTV News

Žena priznala, že bola na smrť vydesená, pretože v dome s ňou boli aj jej deti. Davida, ktorý sa ju snažil chrániť, nazvala svojim hrdinom. „Jediné, na čo som myslela, bolo dostať ho von z domu predtým, ako mu niečo urobia,“ dodala.

Polícia prípad naďalej vyšetruje, no bez bližších informácii prípadných očitých svedkov nemá stopu po páchateľoch a nie je jasný ani ich motív. „Žiaden malý chlapec ani nikto iný by nemal zažiť nič podobné. Je dôležité, aby sme z ulíc dostali tých, ktorí sú zodpovední za tento hrozný čin,“ povedala Christine Karsten, hovorkyňa policajného oddelenie v meste South Bend.

Zdroj: YouTube/FOX59 News

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?