25. 02. 2021 13:53 | HAVAJ/tvnoviny.sk, lm

Neuveriteľné. Morská vedkyňa jediným dotykom prinútila žraloka odplávať

Andriana je veľkou milovníčkou prírody a podmorského sveta.

Morská vedkyňa jediným dotykom prinútila žraloka odplávať.
Morská vedkyňa jediným dotykom prinútila žraloka odplávať. Foto: Instagram/andriana_marine

Patrí k najobávanejším druhom žralokov, no jediným dotykom ho prinútila odplávať. Reč je o morskej biologičke Andriane Fragoleovej, ktorej sa šikovným ťahom podarilo spacifikovať žraloka tigrieho. Svoje video uverejnila na sociálnej sieti ako návod na to, ako prežiť stretnutie s týmto nebezpečným tvorom, píše The Sun.

Biologička na videu demonštruje, ako jediným dotykom odvrátiť prípadný útok žraloka bez toho, aby človek došiel k úrazu. Žralok tigrí patrí po žralokovi modrom k najobávanejším druhom na svete.

Video sa jej podarilo natočiť pri potápaní na Havaji. Andriana je veľkou milovníčkou prírody a podmorského sveta. Na svojich sociálnych sieťach pravidelne uverejňuje dychberúce videá či fotografie spod hladiny oceána.


Zdroj: Instagram/andriana_marine

Na záberoch vidieť, ako k Andriane pripláva žralok. Biologička radí, že ak sa niekedy do podobnej situácie dostanete, je potrebné v prvom rade zachovať pokoj a udržiavať so žralokom očný kontakt. Odvážna biologička následne položí ruku na hlavu zvieraťa a jediným pohybom stlačením nahor ho prinúti odplávať.

„Držte ruku vystretú, aby ste si udržali odstup pre prípad, že sa žralok rozhodne otočiť a priplávať späť. Ak už odpláva, nezabudnite sa rozhliadnuť, či sa k vám neblížia aj ďalšie žraloky,“ hovorí Andriana.

Video je určené pre ľudí žijúcich v oblastiach, kde ku stretom s týmito tvormi dochádza často. Na sociálnej sieti si od zverejnenia našlo už milióny nadšených fanúšikov, ktorých fascinoval najmä pokoj, aký Andriana zachovala aj napriek tomu, že sa stretla s jedným z najobávanejších tvorov na svete.

Zdroj: Instagram/andriana_marine

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?