19. 08. 2016 13:50 | www.markiza.sk

Adriana Poláková: „Všetci chcú odo mňa len cheesecaky!"

Prispejte vašimi receptami do knihy Oslavujeme s Teleránom.

Oslavujeme s Teleránom, Poláková, Richter
Oslavujeme s Teleránom, Poláková, Richter Foto: TV Markíza

V dnešnom Teleráne sa svojim kuchárskym umením blysli moderátori Adriana Poláková s Darom Richterom. V rámci našej pripravovanej knihy receptov totiž vystrojili hneď niekoľko jedál podľa vašich návrhov. Tentokrát pripravili menu na veľkolepú párty. Nechýbal slaný quiche, skvelé jednohubky, bruschetta či nadýchaný čokoládový brownie.


Adriana je skvelá kuchárka, ktorá sa s vášňou venuje najmä pečeniu. Aké jedlo majú od nej hostia na párty najradšej? Pozrite si video!

 

Na chystanej knihe sa môžete podieľať aj vy, vašimi receptami, ktoré môžete vkladať na stránku www.oslavujemesteleranom.sk Recepty môžete posielať aj na adresu recepty@markiza.sk


Kapitoly budú radené podľa príležitostí a naši moderátori každý mesiac pripravia vždy nové chutné recepty. Preto neváhajte a pošlite nám vaše rodinné skvosty, babičkine osvedčené jedlá či svokrine zaručené tipy. Môžu to byť práve kreácie z vašej kuchyne, ktoré sa aj s vašim menom objavia v knižke a pošleme vám parádne ceny.

Ak ste nestihli dnešné Teleráno, pozrite si zostrih Adrianinho a Darovho kulinárskeho umenia.

 

A tu sú recepty, ktoré moderátori pripravovali:

Brownies

- 300 g čokolády na varenie

- 200 g masla

- 200 g kryštálového cukru

- 4 vajíčka

- 4 PL hladkej múky

- 2 PL kakaa

- 250 ml šľahačky

- drobné ovocie


Postup:

Vo vodnom kúpeli roztopíme čokoládu, maslo a cukor. Keď zmes vychladne po jednom primiešame vajíčka (ručne). Nakoniec vmiešame múku a kakao. Pečieme 40 minút pri teplote 170°C. Pred podávaním dáme kopček šľahačky a dozdobíme drobným ovocím.


Quiche

- 1 krehké maslové cesto

- 4 vajíčka

- 200 ml smotany na šľahanie

- 50 g strúhaného syra

- pár olív, soľ, korenie

- 50 g šunky


Postup:

Do misky si dáme cesto. Smotanu a vajíčka spolu vymiešame, potom pridáme syr, olivy a nakrájanú šunku. Zmes nalejeme do formy na cesto a pečieme pri teplote 180°C asi 30 minút.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z

Už ste čítali?