23. 12. 2015 19:20 | KOŠICE/ TV Markíza

Od bitky trojice Paškovcov je to už mesiac, o prácu prišiel zatiaľ iba jeden

Ďalší dvaja stále pracujú a navyše ich platí štát.

NaWH.dalsi_paska_skoncil.jpg
NaWH.dalsi_paska_skoncil.jpg

Od bitky na košickej Hlavnej ulici do ktorej za zaplietli traja bratia Paškovci prešiel mesiac. Iba jeden z nich však prijal zodpovednosť za svoje správanie. Martin Paška sa vzdal funkcie technického riaditeľa bytového podniku. Ďalší dvaja stále pracujú a navyše ich platí štát.

Maroš, Martin a Branislav Paškovci sa dostali do konfliktu s mladíkom, ktorý vraj chránil svoju priateľku. Nasledovala brutálna bitka, ktorú ukončil až zásah polície. Bratia sa teraz zodpovedajú spravodlivosti, ale problémy majú aj v práci.

 

„Riaditeľ nemocnice odvolal zamestnanca z funkcie vedúceho oddelenia verejného obstarávania a zdravotníckej techniky s tým, že výtržníctvo páchané na verejnosti nie je možné akceptovať," povedala 27. novembra hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Košiciach Ladislava Šustová.

Aj napriek tomu, že riaditeľ univerzitnej nemocnice Milan Maďar takéto správanie odsúdil, Branislav Paška tu i naďalej ostáva zamestnaný.

Do kancelárie sa vrátil pred pár dňami po niekoľko týždňovej práceneschopnosti. Zdravotne však stále nie je v poriadku ani Zuzana, ktorú práve on zvalil na zem a ešte si do nej aj kopol. Veľké problémy má teraz s chrbticou, pravidelne chodí na rehabilitácie.

Stále pracuje aj ďalší z aktérov bitky, dopravný policajt Maroš Paška. V jeho prípade však už nadriadený spracoval návrh na prepustenie zo služobného pomeru. Ten ešte musí podpísať minister vnútra Róbert Kaliňák, ktorý ho zatiaľ nemá na stole.

Vyšetrovateľ inšpekcie ministerstva vnútra obvinil všetkých troch bratov z trestného činu výtržníctva a ublíženia na zdraví. Súbežne s tým prípad vyšetruje aj košická polícia. Tu zatiaľ obvinenie nepadlo.

Celý incident si môžete pozrieť tu:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?