11. 01. 2016 19:45 | BRATISLAVA/TV Markíza

Predsa to ide! Pozrite sa, ako sa dá opraviť škola

Peniaze poskytol rezervný fond ministerstva školstva.

Prírodovedecká fakulta Univerzity Komenského v Bratislave
Prírodovedecká fakulta Univerzity Komenského v Bratislave Foto: TV Markíza

Prírodovedecká fakulta Univerzity Komenského v Bratislave vyzerala katastrofálne. Dnes to už nie je pravda. Práve naopak. Budova dostala nové okná i fasádu, už aj so zateplením. Škola pokračuje v začatej rekonštrukcii. Doteraz sa podarilo opraviť vstupný pavilón a časť ďalšieho. „Táto investícia je za 850-tisíc na prvom pavilóne a druhý pavilón je zatiaľ na úrovni 200 tisíc eur," povedal dekan fakulty.

Peniaze získali z rezervného fondu ministerstva školstva. Podobnú finančnú injekciu dostala i susedná fakulta matematiky a fyziky. Pohľad na ich budovu to tak nevyzerá. „Boli odstránené závady na elektrických rozvodoch, výmena hliníkových rozvodov za medené rozvody, samozrejme aj rozvádzače," bráni sa fakulta.

Fakulta mala totiž v porovnaní s prírodovedeckou omnoho závažnejšie problémy. Pred piatimi rokmi sa zrútil niekoľkotonový balkón na skleník, kde sa študenti venovali výskumu. Našťastie v noci a nikomu sa nič nestalo.

Škola musela situáciu okamžite riešiť. Odstránili nebezpečné betónové čelá a ostatné balkóny museli takto spevniť. Podľa prodekana je treba najprv dostať celú budovu do formy až potom príde čas estetickú úpravu.

Viac v reportáži Soni Cipínovej

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?