27. 01. 2016 19:45 | HOLÍČ/TV Markíza

Muža zo Záhoria zasiahol blesk. Prežil a opísal nám, aký je to pocit

Teraz chodí pravidelne k lekárovi a berie lieky proti bolesti.

Martin Grázel
Martin Grázel Foto: TV Markíza

Udrel do neho blesk, no on sa nevzdáva. Vrátiť sa po takomto zásahu do života je malým zázrakom. Ukážeme Vám ako po osudnej letnej búrke prežíva prvú zimu Martin Grázel z Holíča. Hrozný zážitok mu pripomínajú nielen popáleniny na nohe, ale aj problémy so zrakom.

Štyridsaťročný Martin sa vybral s kamarátmi v polovici augusta na Kriváň. Prišla letná búrka a keď bol pod vrcholom hory zrazu ho zasiahol úder zhora. „V tom momente mi horela hlava. Dostal som do nej obrovskú ranu, ako keby spadlo nejaké auto," opísal Martin Grázel pocity po zásahu.

Asi polhodinu sa nevedel ani len pohnúť. Českí turisti mu volali záchranku. Dva dni ho pozorovali v popradskej nemocnici. „Mal som šťastie, lebo som to nemusel prežiť. Lekár mi prešlo organizmom niekoľko tisíc voltov," pokračoval Martin Grázel.

Blesk vyšiel z tela na pravej nohe. Aj dnes má na palci ešte tmavú škvrnu. Chodí pravidelne k lekárovi a berie lieky proti bolesti.

„Strašne má bolí hlava, zle vidím, zhoršil sa mi zrak a mám bolesti chrbtice a výpadky pamäte," doplnil.

I keď sa vraví nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky, Martin to berie s humorom a na Kriváň sa chystá v lete znova. Verí, že silu prírody okúsil a nič podobné sa mu už nestane.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?