01. 02. 2016 19:41 | ŽILINA/ TV Markíza

Otvorená spoveď zdravotnej sestry o pomeroch v žilinskej nemocnici

Jej kalich trpezlivosti pretiekol, keď ju vrchná sestra požiadala o niečo, čo je s istotou v rozpore s epidemologicko-hygienickými požiadavkami.

sestra spovedweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
sestra spovedweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Zdravotná sestra zo žilinskej nemocnice sa rozhodla prehovoriť. O polnoci prestala byť jej zamestnankyňou, a tak pre ňu prestala platiť smernica, ktorá jej zakazovala o pomeroch v nemocnici rozprávať. Z toho, čo povedala, zostáva rozum stáť.

Lenka Dunajová odišla po výpovedi zo žilinského ARO. Pred tým pracovala na neurológii, no tam to podľa jej slov bolo na nevydržanie. Jej kalich trpezlivosti pretiekol, keď ju vrchná sestra požiadala o niečo, čo je s istotou v rozpore s epidemologicko-hygienickými požiadavkami.

 

„Máme tam jedenásť izieb. S jednými rukavicami som umyla tridsiatich pacientov," hovorí bývalá zdravotná sestra. Urobila tak preto, lebo nechcela prísť o prácu. Štandard pritom je jedny rukavice - jeden pacient. Dôvodom bolo šetrenie.

„V súčasnosti je zabezpečené dostatočné množstvo zdravotníckeho materiálu," tvrdí hovorkyňa žilinskej nemocnice Viera Jurčiová. Na margo spomínanej vrchnej sestry povedala, že okamžite bola odvolaná z funkcie a na oddelení už nepracuje.

S tým, že sestry napokon výpovede stiahnu, počítal aj riaditeľ nemocnice.

„Do posledného dňa, do poslednej hodiny. Preto sme v piatok do desiatej večer mali otvorené. Čakali a dúfali sme, že tie naše sestry sa vrátia," priznáva riaditeľ Ivan Mačuga.

„Nám nie je ľahostajné, že musíme odísť z tohto oddelenia, ale chcem upozorniť na problémy v zdravotníctve. A my ho nedokážeme vyriešiť," vysvetľuje bývalá zdravotná sestra Alena Krajčíková.

Nemocnica predvčerom informovala operačné stredisko, nech nepočítajú so žilinským ARO a vážne zranených pacientov nech smerujú inde. Včera na poslednú chvíľu získali niekoľko sestier z nemocníc z Oravy.

Sestry z Dolného Kubína a z Trstenej, ktoré nastúpili do nemocnice sú podľa vedenia odborníčky.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?