18. 02. 2016 13:07 | BRATISLAVA/zv

Výťahové nešťastia na Slovensku za posledné roky

V Galante sa vo štvrtok zrútil výťah s 22-ročným opravárom. Tento prípad nie je jediný.

v8Zm.17_nr_spadol_vytah_demo_1web_jpg_bez_watermarku_1_jpg.jpg
v8Zm.17_nr_spadol_vytah_demo_1web_jpg_bez_watermarku_1_jpg.jpg Foto: TVMarkíza

V galantskej nemocnici sa vo štvrtok pred poludním zrútil výťah s 22-ročným servisným pracovníkom. Ten mal s kolegami meniť starý výťah za nový. Mladý muž pád neprežil. Viac informácii o nešťastí nájdete TU .

Táto tragédia, pri ktorej zomrel človek vo výťahu, nie je na Slovensku jediná. Verejnosťou najviac zarezonoval prípad 18-mesačného Šimonka z roku 2013. Ten vypadol z kočíka a neprežil pád do výťahovej šachty.

Chronologický prehľad výťahových nehôd za posledné roky

2015 - Štyridsaťpäťročný muž spadol z piateho poschodia do výťahovej šachty v topoľčianskej bytovke na Gagarinovej ulici. Pri páde si ťažko poranil hlavu. V nemocnici neskôr podľahol zraneniam. Podrobnosti nájdete TU .

2014 - Pád do výťahovej šachty neprežila žena v Hlohovci. Hasiči ju našli nehybnú v bytovom dome na Ulici Mateja Bela. Žena utrpela rozsiahle zranenia, ktorým podľahla.  Podrobnosti nájdete TU

2014 - V jednom z panelákov v Topoľčanoch sa zasekol 11-ročný chlapec. Pár sekúnd po tom, čo ho vytiahol správca, sa výťah zrútil dole. Nešťastiu tak unikol len o vlások. Podrobnosti nájdete TU.

2013 - Nešťastný pád pri oprave výťahu sa skončil smrťou. Technik spadol z 11-teho poschodia do otvorenej výťahovej šachty. Na následky zranení zomrel v nemocnici.

2013 - Iba 18-mesačný chlapček tragicky zahynul po páde do výťahovej šachty. Nešťastie sa stalo v humenskej poliklinike. Výťah sa pohol na šiestom podlaží, aj keď boli dvere otvorené. Nešťastným rodičom malý Šimon pritom vypadol z kočíka. Podrobnosti nájdete TU.

2013 - Len o vlások unikol smrti pracovník predajne s nábytkom v Spišskej Novej Vsi. S vozíkom na palety chcel nastúpiť do nákladného výťahu. Otvoril dvere a vstúpil. Výťah tam ale nebol. Len štyri metre hlboká šachta. Pri páde utrpel otras mozgu a otvorené poranenie pravého predkolenia. Podrobnosti nájdete TU.

2007 - Výťah, v ktorom sa viezla pani Jaroslava, sa z tretieho poschodia obchodného domu uvoľnil a padal z asi 4-metrovej výšky. Slovenka utrpela vážne zranenia a od toho dňa je pripútaná na invalidný vozík. Podrobnosti nájdete TU.

.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?