10. 04. 2016 19:10 | KOŠICE/TV Markíza

Bývalý narkoman otvorene o tom, za čo sa iní hanbia. Ak vôbec prežijú

Takto dopadol mladík z Košíc, ktorý bol roky závislý.

fetakweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
fetakweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg Foto: TV Markíza

Mesiace lavíroval medzi životom a smrťou. Na začiatku svojho príbehu si myslel, že môže mať všetko, no namiesto toho skončil na ulici. Takto dopadol mladík z Košíc, ktorý bol roky závislý. Otvorene nám porozprával o tom, za čo sa mnohí hanbia. Ak vôbec prežijú.

Mal prácu, aj skvelú rodinu. Napriek tomu droge podľahol. Pervitín vyskúšal Jozef prvý raz v 22 rokoch. „Chcel som naraz mať všetko. Byť najlepší v partii, zapadnúť do kolektívu. Tým, že som stále chcel skúšať niečo nové, tak som drogu neodmietol," povedal nám.

Okrádal rodičov, vyhodili ho z roboty aj z domu

Dal si ju aj druhýkrát. No potom sa už chuť na zakázaný pôžitok potlačiť nedala. K tomu sa pridali aj automaty a on sa zadlžil. Okrádal vlastných rodičov. Vyhodili ho z roboty aj z domu. Rok prežíval zo dňa na deň. Kradol, aby sa uživil.

„Ostal som sám na ulici bez nikoho. Väčšinou som spal v bránach pod schodmi a mal som aj taký stav, kedy už som nevládal chodiť a zaspal som v snehu. Prežil som v zime v jednej mikine a v otrhaných botaskách. Bolo to peklo," priznáva sa.

Jozef nakoniec našiel pomoc v centre pre drogovo závislých. Dostal terapeutku, získal prácu, aj strechu nad hlavou. Drogy začal brať až v dospelosti, no závislosti podliehajú stále mladší. Nie všetci narkomani dokážu bojovať o záchranu tak ako Jozef. Zvyšujú dávky a potom môžu prísť o to najcennejšie - život.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?