03. 06. 2016 17:20 | LEOPOLDOV/TV Markíza

Väzeň z Leopoldova mal zrejme komplica na motorke, so sebou si zobral aj sekeru

Zašli sme aj do domu otca hľadaného väzňa pri Piešťanoch, či náhodou nevie, kde sa zdržiava jeho syn.

Väzeň z Leopoldova Ľubomír Behan
Väzeň z Leopoldova Ľubomír Behan Foto: TVNOVINY.sk

Postavil do pozoru skoro všetky ozbrojené zložky , no stále ho nemajú! Väzeň z Leopoldova, pred políciou uniká už viac ako tridsať hodín. Ľubomír Behan utiekol včera ráno. Koľko ľudí ho strážilo a ako sa to mohlo vôbec stať, kompetentní stále nepovedali.

Iba 24-ročného bývalého kickboxera súd už trikrát odsúdil. Na svedomí má niekoľko krádeží v domoch ale i lúpež s nožom v Piešťanoch, kde na stojacom aute otvoril dvere a vodičovi päťkrát udrel celou silou do tváre. Vytiahol naňho nôž so slovami. „Ty nevieš kto som, ty má ešte nepoznáš!" Dobitému mužovi ukradol 30 eur. Za tento čin dostal vlani v septembri takmer deväť rokov.

Posteľ hľadaného Ľubomíra Behana je od včera rana v leopoldovskej väznici prázdna. Podľa našich informácii využil chvíľkovú nepozornosť justičnej a väzenskej stráže, preskočil plot a z areálu strelnice utiekol. Mal pri sebe sekeru , ktorú si vzal z kôlne. Keď sa dostal von nasadol ku kamarátovi, ktorý ho čakal na motorke.

Zašli sme do domu otca hľadaného väzňa pri Piešťanoch, či náhodou nevie, kde sa zdržiava jeho syn, po ktorom vyhlásili pátranie v celom šengenskom priestore. Otvorila nám družka otca, ktorá nechcela odpovedať na žiadna otázky.

Polícia je stále v teréne. Majú vytipované miesta, kde by sa väzeň mohol ukrývať.

"Pracujeme s informáciami aj z okresu Trenčína, kde ho mali vidieť. Aj možno pre ľudí bezvýznamná informácia môže polícii dopomôcť pri dolapení väzňa," povedala hovorkyňa polície v Trnave Mária Linkešová.

Viac v reportáži Romana Ruttkaya

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?