21. 07. 2016 17:25 | LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ/TV MARKÍZA

Liptovská Mara je stále špinavšia. A to ani zďaleka nie je jediný problém

Kde sa tie smeti okolo Liptovskej Mary berú?

Špina na Liptovskej Mare.
Špina na Liptovskej Mare.

Liptovská Mara - jedna z najnavštevovanejších slovenských priehrad. To, že sem chodí veľa rybárov a turistov vidno aj na jej brehoch. Napriek každoročným aktivitám dobrovoľníkov či samospráv, okolie vody stále špatia odpadky. A to nie je jediný problém.

Kde sa to len tie smeti okolo Liptovskej Mary berú? Ľudia z Občianskeho združenia Za zdravý a čistý Liptov odpratávajú čierne skládky, ktoré našli pri nedávnej kontrole.

 

Z lode začali a budú pokračovať v pravidelných kontrolách brehov zástupcovia úradov, rybárov, vodohospodárov i občianskych združení. Zamerať sa chcú na tvorbu čiernych skládok a parkovanie v zátopových oblastiach.

Vodiči už menej parkujú bezprostredne pri vode, no čiernych skládok neubudlo a ich odstraňovanie je vždy komplikované. Táto je na území mesta Liptovský Mikuláš. Na mikulášskej radnici nám povedali, že ich o skládke neinformoval nikto.

Nie je to len o tvorbe čiernych skládok. Niektorí rybári k svojmu obľúbenému miestu neváhajú vyjazdiť cestu napríklad cez pole kukurice. Za všetko nemôžu len rybári, neporiadok narobia aj turisti. Problém pretrváva dlhé roky a riešenie chýba.

Ale úrady sa nevedia dohodnúť, kto by mal pravidlá Liptovskej Mary vypracovať a fishkempy sú vo hviezdach. Takže ak sa rybári, či turisti nezmenia, problém tu asi ostane ešte dlho.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?