06. 08. 2016 19:20 | HOKOVCE/TV Markíza

Včelár František prišiel o všetko. Zlodeji mu ukradli včely aj s medom

Na nové včelstvo už nemá energiu, chuť ani peniaze.

Včelí úľ
Včelí úľ Foto: TV Markíza

Dávate do toho energiu, čas aj peniaze a zrazu o všetko prídete. V takejto situácii, ktorá je priam na porazenie, sa ocitol aj včelár z hontianskej dedinky Hokovce.

Skúsený včelár sa len bezradne prechádza po pustatine, kde ešte pred pár dňami stáli jeho úle. V noci jednoducho zmizli. A to tesne predtým, ako sa chystal vytáčať med.

 

„Mal som pocit ako pred infarktom, keď tu nič nebolo," povedal včelár František Velebný.

Zlodeji boli asi viacerí. Jeden úľ totiž váži aj okolo 60 kíl. Zlodeji sa navyše vo včelách podľa všetkého vyznali. Brali iba najťažšie úle, kde bolo zrejmé, že sú plné agátového a slnečnicového medu. Spolu ho bolo najmenej 100 kilogramov.

„ Museli ich zdvihnúť a potriasť, či je v nich med, poznali to," myslí si pán Velebný.

Okradnutý včelár počíta straty. Krádežou úľov mu vznikla škoda najmenej za 4-tisíc eur. To je však len finančná škoda. V skutočnosti je oveľa vyššia.

Úle boli na voze v dobre skrytej a odľahlej časti za obcou. Včelár sa čuduje, že ich zlodeji vôbec našli. Môže to byť organizovaná skupina, ktorá sa na krádeže úľov špecializuje, keďže v okolí miznú častejšie. Možno aj na objednávku do zahraničia.

František, ktorému ostalo už iba torzo úľov, si nové včelstvá zakladať nechce. Nemá na to už chuť, energiu ani peniaze. So včelami pravdepodobne definitívne skončí.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?