24. 08. 2016 11:07 | BRATISLAVA/TVNOVINY.sk, iý

Bratislavčania neverili vlastným očiam. Stromy v centre mesta zaliate asfaltom?!

Nora Gubkova z Kancelárie starostu Bratislavy - Starého mesta nás uistila, že na ich úrade sa nezbláznili.

Stromy v centre Bratislavy.
Stromy v centre Bratislavy. Foto: čitateľ Jozef

Mnohým Bratislavčanom v uplynulých dňoch doslova vyrazila dych nová úprava zelene v centre mesta. Konkrétne, na Grösslingovej ulici. Stromy sú tam obhádzané hmotou, ktorá pripomína asfalt.

"Bol som svedkom toho, ako pracovníci priamo ku koreňom stromov nasypali najprv vrstvu asfaltu a svoje dielo zakončili tak, že navrch vyliali vrstvu marmolitu. Je jasné, že keď sú stromy takto zaliate až po kmeň, sa k nim nedostane voda a onedlho vyschnú," napísal nám náš čitateľ Jozef a poslal aj dve fotografie.

No nie vždy je niečo také, ako to na prvý pohľad vyzerá.

Nora Gubkova z Kancelárie starostu Bratislavy - Starého mesta nás uistila, že na ich úrade sa nezbláznili, ale naopak, použili najmodernejší produkt vo svojej oblasti. Je veľmi populárny vo Veľkej Británii a využíva sa vo viac ako 40 krajinách sveta.

"Štrkový povrch bol nahradený kompaktným gumovým povrchom, ktorý je vodopriepustný, ekologický a ohľaduplný k stromom. Podklad tvorí vrstva hrubého granulátu z recyklovaných pneumatík a živicového spojiva, vrchnú vrstvu tvoria jemnejšie farebné granuly gumy. Je to pórovitý a vodopriepustný materiál bez spojov, ktorý nebráni rastu stromov," uistila nás Gubková.

Stromy v centre Bratislavy.
Stromy v centre Bratislavy. Foto: čitateľ Jozef
 

Stromy v centre Bratislavy.
Stromy v centre Bratislavy. Foto: čitateľ Jozef
 
 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?