28. 08. 2016 21:43 | SLIAČ/TASR

Diváci vybrali najlepší stroj na SIAF 2016

Držiteľom Best Display Smik Trophy 2016 sa podľa hlasovania odbornej poroty stala akrobatická skupina Patrulla Águila zo Španielska.

B-52 Stratofortress na Sliači.
B-52 Stratofortress na Sliači. Foto: TASR

Medzinárodné letecké dni SIAF 2016 úspešne zavŕšili program šiesteho ročníka spolu s takmer 115.000 návštevníkmi, pričom v sobotu hostilo podujatie rekordný počet 65.000 návštevníkov.

Diváci a novinári si vybrali aj najobľúbenejšiu a najlepšiu statickú ukážku, ktorou sa stal americký bombardér B-52.


Držiteľom Best Display Smik Trophy 2016, najlepšej leteckej ukážky SIAF 2016, sa podľa hlasovania odbornej poroty stala akrobatická skupina Patrulla Águila zo Španielska.


Pre divákov dvojdňového podujatia bol pripravený bohatý program naplnený viac ako stovkou lietadiel na zemi a na oblohe z 13 krajín Európy a NATO. Návštevníci rozhodli v ankete o najlepšiu statickú ukážku, americkom bombardéri B-52, ktorý na letiskovej ploche dominoval nielen vďaka svojím rozmerom.

Divákom a novinárom sa spomedzi množstva statických ukážok zapáčili aj SU-27 a vystavené kúsky v novom sliačskom Aerosalóne.

"Oslave šiestych narodenín Medzinárodných leteckých dní mimoriadne prialo počasie a návštevnosť v sobotu lámala rekordy. SIAF sme spravili modernejší a pre všetkých, program bol tak pestrý, že sme museli rozšíriť jeho pôvodné časové rozpätie. Tohtoročné novinky ako mobilná interaktívna aplikácia SIAF, bezbariérový prístup až do kokpitu stíhačky, aerosalón a takmer stovka lietadiel vo vzduchu i na zemi sú výsledkom perfektnej spolupráce partnerov, organizačného tímu a obdivuhodného pilotného umenia tohtoročných účastníkov. Verím, že SIAF 2016 potešil dušu každého leteckého nadšenca bez rozdielu veku a bol parádnou bodkou za letnými prázdninami," povedal Hubert Štoksa, riaditeľ Slovenskej leteckej agentúry a SIAF 2016.

Organizátori podujatia pripravili pre návštevníkov fotografickú súťaž, ktorá ešte neskončila. Každý návštevník, ktorý si odniesol domov zo SIAF 2016 okrem príjemných zážitkov aj nezabudnuteľné momenty na fotografiách, môže zabojovať o digitálny fotoaparát či ďalšie hodnotné ceny. Stačí poslať fotku zo SIAF 2016 na fotosutaz@siaf.sk. Súťažiaci sa môžu uchádzať aj o top fotku podľa počtu lajkov na facebookovom profile SIAF 2016. Súťaž sa koná od 29. augusta do 15. septembra 2016.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?