04. 09. 2016 19:00 | BRATISLAVA/ TV Markíza

Slovenské vysoškoláčky brigádujú netradične. Na privátoch ponúkajú sex

Dovolali sme sa 20-ročnej dievčine, ktorá priznala, že sa takto živí od mája a študuje na vysokej škole.

Slovenské vysoškoláčky brigádujú netradične. Na privátoch ponúkajú sex
Slovenské vysoškoláčky brigádujú netradične. Na privátoch ponúkajú sex

Okrem štúdiá na vysokej škole sa venujú aj úplne inej činnosti. Mnohé vysokošláčky si našli prinajmenšom netradičnú formu brigády. Zarábajú si v utajovaných bytoch na takzvaných privátoch, kde ponúkajú sexuálne služby. Mužov vyhľadávajú najmä prostredníctvom internetu, a tak sme na takéto priváty rovno zatelefonovali a zisťovali viac.

Dovolali sme sa 20-ročnej dievčine, ktorá priznala, že sa takto živí od mája a študuje na vysokej škole. Dievčat ako je táto sú na internete desiatky. Hovoria, že sú vysokoškoláčky a ponúkajú sexuálne služby. Takto si vraj privyrábajú popri štúdiu.

Všetko sa odohráva na súkromných bytoch. Pýtali sme sa, ako to funguje. "Ceny sú 20 minút 40 eur, pol hodina 50 eur, hodina 80 eur, daj mi vedieť pol hodinu vopred," povedala nám "študentka" do telefónu.

"U nás priváty alebo môžeme hovoriť aj o prostitúcii, nie je trestným činom. Na druhej strane aj tieto dievčatá si musia uvedomiť, že majú príjem a u nás príjem je zdaňovaný, mali by sa z neho platiť aj odvody," tvrdí advokát.

Trestným činom je aj kupliarstvo, ktorého sa dopúšťatjú tí, ktorí celý biznis organizujú. "Možeme tu hovoriť o tých, ktorí z toho majú prospech, teda dohadzujú tieto dievčatá, berú z toho provízie. V najhoršom prípade tam hrozí až 15 rokov odňatia slobody," hovorí advokát.

Podarilo sa nám strestnúť s mužom, ktorý vlastní niekoľko privátov. Na kameru kvôli svojej bezpečnosti hovoriť nechcel. Mimo nej nám ale priznal, že ide o mimoriadne výhodný biznis. Jediným problémom je, že potrebuje neustále hľadať nové dievčatá.

Ženu, ktorá vystúpila pred našou kamerou, oslovili rovno pred vysokou školou. "Začali sa mi prihovárať takí dvaja mladí muži, nakoniec sa z toho vykľula pozvánka do iného mesta, že tam budeme mať k dispozícii byt, dobrý plat a z toho, čo viem z internátu som si istá, že niekoho aj našli. Dievčatá, ktoré boli nenápadné, tuctové," povedala.

Dievčatá na priváty lákajú aj na internete. "Povedala som mu, že nemám prácu a on mi navrhol, že mi môže pomôcť, že dobre zarobím a bude to len na pár hodín. Že má jeden taký byt v prenájme, veľa známych, priateľov klientov," povedala zase iná žena.

Podľa našich informácií len máloktoré dievča vydrží pracovať na privátoch dlhšie. Takáto forma zárobku je oveľa ťažšia, ako si na začiatku predstavovali.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?