24. 09. 2016 11:33 , článok bol aktualizovaný 24. 09. 2016 19:13 | PIEŠŤANY/TV Markíza

Polícia stále pátra po Behanovi: Kontroluje všetko a všetkých

Podľa miestnych veľmi dobre pozná terén.

Polícia pátra po Ľubomírovi Behanovi
Polícia pátra po Ľubomírovi Behanovi Foto: TV Markíza

Veľká pátracia akcia po nebezpečnom väzňovi na úteku Ľubomírovi Behanovi. Ostrov pri Piešťanoch bol od nočných hodín najprísnejšie stráženou obcou na Slovensku. Nie je vylúčené, že najhľadanejší muž je ozbrojený. Hľadali ho zo vzduchu ale i zo zeme.

Podľa našich informácii polícia dostala v noci informáciu, že je v dome svojho otca. Desiatky ťažkoodencov, kriminálka, aj policajti vtrhli do domu skoro ráno. Miestni sa zobudili na veľký krik.

Všetky autá, ktoré prichádzajú do obce Ostrov kontrolujú policajné hliadky. Väzňa na úteku hľadá aj vrtuľník ministerstva vnútra.

Po niekoľkých hodinách sa všetky policajné zložky sústredili na areál poľnohospodárskeho družstva. Mali totiž podozrenie, že Behan by sa mohol ukrývať práve tam.

Zhrnutie celého dňa

 

Viac nám v živom vstupe povedal redaktor Roman Ruttkay, ktorý prípad sleduje priamo na mieste.

 

ONLINE

16.46 - Polícia dementovala správy o tom, že by zadržala väzňa na úteka Behana a ten jej vzápätí ušiel. "V súvislosti s dnešným pátraním po utečenom väzňovi Ľubomírovi Behanovi sa v niektorých médiách objavili informácie, že polícia Behana zadržala a následne údajne ušiel. Táto informácia nie je pravdivá, jednoznačne vylučujem, ze polícia Behana zadržala a ten mal následne újsť. Pátranie po ňom naďalej trvá," informovala policajná hovorkyňa Kredatusová.

16.28 - Objavili sa informácie o tom, že polícia už zadržala Ľubomíra Behana. Redaktor TV Markíza Roman Ruttkay ich preveroval a ukázalo sa, že išlo o nepravdivé správy. Pátranie tak naďalej pokračuje.

14.05 - Podľa jedného z našich čitateľov sa Behan ukrýval v Ostrove pri Piešťanoch už dva mesiace.

12.52 - Väčšina policajných zložiek sa presunula k poľnohospodárskemu družstvu. Areál je veľký asi ako desať futbalových ihrísk a je tam množstvo budov. Pátranie je preto veľmi náročné.

12.15 - Podľa miestnych Behan veľmi dobre pozná terén a veľmi ťažko chytiť ho chytia. Niektorí dokonca tvrdia, že ušiel cez kanály.

12.06 - Hovorkyne sme pýtali, či nám potvrdí informáciu ohľadom toho, že polícia väzňa zadržala a následne im ušiel. "Prípad je vo vyšetrovaní a stále prebieha pátracia akcia," odpovedala.

12.01 - Pátranie po väzňovi nám už oficiálne potvrdila aj hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

11.50 - Miestni ľudia nevedia, čo majú od situácie očakávať. Povedali nám, že ostávajú ostražití.

11.47 - Polícia začala prehľadávať aj niektoré domy v obci.

11.45 - Ďalšia partia mužov sa dala do prehľadávania okolitých lesov.

11.39 - Nad poľnohospodárskym družstvom krúži vrtuľník ministerstva vnútra. Na mieste je aj kriminálka a po zuby ozbrojení policajti.

11.20 - Mal ho udať jeho kamarát, ktorý zároveň odcestoval do Írska.

Čo sa stalo?

Väzeň ušiel 2. júna zo strelnice, kde pracoval s ďalšími odsúdenými na stavbe. Podľa ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej za jeho útek môže justičná stráž. Nebola jednoducho tam, kde mala byť. Troch dozorcov preto prepustili.

Ľubomír Behan si útek na slobodu dobre pripravil. Overovali sme aj informáciu, že v priestoroch strelnice po jeho úteku našli väzenský mundúr, použitú SIM kartu a mobil. Ten mu údajne zabezpečil jeho komplic.

Behan dostal za lúpež osem rokov a osem mesiacov, za spreneveru auta môže dostať päť a za to, že ušiel z väznice ďalších päť rokov. Ak ho chytia, za všetky trestné činy si tak môže posedieť takmer 20 rokov.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?