26. 09. 2016 11:21 | BRATISLAVA/kacs

Nebezpečný väzeň Behan stále uniká, polícia je skúpa na informácie

V sobotu prebehla veľká policajná akcia, ale väzňa nedolapili.

Väzeň z Leopoldova Ľubomír Behan
Väzeň z Leopoldova Ľubomír Behan Foto: TVNOVINY.sk

Nebezpečný väzeň Ľubomír Behan je stále na úteku. Polícia potvrdila, že muža, ktorý ešte 2. júna ušiel zo strelnice, kde pracoval s ďalšími odsúdenými na stavbe, stále hľadajú.

„Pátranie po väzňovi naďalej trvá. Žiadne bližšie informácie k prípadu zatiaľ zverejňovať nebudeme," informovala TVNOVINY.sk trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Polícia pátra po odsúdenom 24-ročnom Ľubomírovi Behanovi.
Polícia pátra po odsúdenom 24-ročnom Ľubomírovi Behanovi. Foto: TASR
 

Ešte v sobotu to vyzeralo tak, že Behan skončil po takmer štyroch mesiacoch úteku v rukách polície. Muži zákona totiž dostali informáciu, že sa má ukrývať v dome svojho otca v Ostrove pri Piešťanoch. Obec sa cez víkend stala najstráženejším miestom na Slovensku. Desiatky ťažkoodencov, kriminálka, aj policajti vtrhli do domu, kde sa mal väzeň údajne ukrývať. Všetky autá, ktoré prichádzali do obce kontrolovali hliadky. Väzňa hľadal aj vrtuľník ministerstva vnútra. Po niekoľkých hodinách sa všetky policajné zložky sústredili na areál poľnohospodárskeho družstva. Mali totiž podozrenie, že Behan by sa mohol ukrývať práve tam.

Miestni obyvatelia tvrdili, že polícia Behana dolapila, následne im mal však údajne utiecť. Policajná hovorkyňa túto informáciu dementovala. „Táto informácia nie je pravdivá, jednoznačne vylučujem, že polícia Behana zadržala a ten mal následne ujsť," píše sa v stanovisku polície.

Pozrite si reportáž z víkendu

 

Nie je vylúčené, že najhľadanejší muž na Slovensku môže byť ozbrojený. Behan je asi 178 centimetrov vysoký, štíhlej postavy. Má krátke vlasy vo farbe špinavý blond, modré oči. Po celom tele, na nohách a na rukách má výrazné tetovanie.

Čo sa stalo?

Väzeň ušiel 2. júna zo strelnice v Leopoldove, kde pracoval s ďalšími odsúdenými na stavbe. Využil nepozornosť justičnej stráže. Troch dozorcov preto prepustili.

Ľubomír Behan si útek na slobodu dobre pripravil. Overovali sme aj informáciu, že v priestoroch strelnice po jeho úteku našli väzenský mundúr, použitú SIM kartu a mobil. Ten mu údajne zabezpečil jeho komplic.

Behan dostal za lúpež osem rokov a osem mesiacov, za spreneveru auta môže dostať päť a za to, že ušiel z väznice ďalších päť rokov. Ak ho chytia, za všetky trestné činy si tak môže posedieť takmer 20 rokov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?