06. 10. 2016 19:25 | TRENČÍN/TV Markíza

Rodina je v šoku! Ich syna vraj dozorcovia dobili tak, že bojuje o život

Boli voči nemu použité hmaty, chvaty a údery sebaobrany, pri ktorých došlo k vážnemu zraneniu odsúdeného.

Kamil teraz leží v kóme.
Kamil teraz leží v kóme. Foto: TV Markíza

Dozorcovia proti nemu zasiahli tak, že 22 ročný Kamil leží v umelom spánku. Prípadom sa zaoberá polícia.

Nešťastná mama Natália Goralová už pre syna pripravila jeho izbu, o pár mesiacov ho mali z výkonu trestu prepustiť. Teraz hovorí, že jej syn možno neprežije. Incident im vraj opísal riaditeľ ústavu.

„On mi povedal, že môj syn útočil na svojho nadriadeného, lenže keby aj útočil, ten ho mal spacifikovať a nie takto ho dobiť," hovorí zúfalá matka Natália Goralová.

Konflikt medzi dozorcami a odsúdeným Kamilom nám zo zboru väzenskej a justičnej stráže opísali takto: „V uvedený deň počas vychádzky, odsúdený opakovane neuposlúchol výzvy príslušníkov zboru, vulgárne sa vyjadroval a fyzicky napadol jedného z nich." Dozorcovia ho mali vyzvať, aby prestal, no on nereagoval.

 

Boli voči nemu použité hmaty, chvaty a údery sebaobrany, pri ktorých došlo k zraneniu odsúdeného.

Záchranári ho previezli do nemocnice v Trenčíne. Jej hovorkyňa sa k zraneniam vyjadrovať nechcela, iba nám potvrdila, že leží v umelom spánku na áre. Zranenia nám opísala jeho mama a brat.

„On je v kóme a ma prístroj, aby mohol dýchať...on ma celu hlavu od krku, oči, uši, všetko napuchnuté," opísala jeho stav matka

„Pán doktor nám povedal, že môže prežiť, nemusí ale môže aj ostať takto," povedal brat dobitého.

Konflikt vyvoláva viacero otázok: "Prečo by Kamil, ktorému do konca trestu zostávalo päť mesiacov, napádal dozorcu?" Podľa našich zistení - a pripúšťa to aj jeho rodina - mal počas pobytu v ústave viacero konfliktov a priestupkov, a teda aj trestov. Bol ale zásah dozorcov voči nemu primeraný? Nik zo zodpovedných zatiaľ na túto otázku odpoveď nepozná.

Trenčianski policajti tento konflikt preverujú, zatiaľ nezačali trestné stíhanie. Kým sa ich vyšetrovanie neskončí, tak hovorca zboru väzenskej a justičnej stráže nechce hovoriť o detailoch prípadu a napríklad ani o tom, či bitku nezaznamenali kamery.

Členovia justičnej stráže majú podozrenie, že odsúdený spáchal trestný čin a na políciu sa plánuje obrátiť aj rodina odsúdeného Kamila.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?