08. 11. 2016 13:49 , článok bol aktualizovaný 08. 11. 2016 18:12 | RIMAVSKÁ SOBOTA/zg, Michal Mazúch

Už chytili utekajúceho väzňa Igora Horvátha! Nie však na Slovensku

Za mrežami si odpykáva 30 mesačný trest pre prečin usmrtenia z nedbanlivosti pri autonehode.

Igor Horváth, ktorý sa nevrátil od lekára do väzenia.
Igor Horváth, ktorý sa nevrátil od lekára do väzenia. Foto: KR PZ Banská Bystrica

Polícia pátrala po 21-ročnom väzňovi Igorovi Horváthovi, ktorý sa v stredu (8. 11.) nevrátil z lekárskeho ošetrenia v Rimavskej Sobote na otvorené oddelenie v Sabovej. Ten patrí pod Ústav na výkon trestu odňatia slobody Želiezovce.

Podľa informácií TV Markíza mladého muž však podvečer chytili v maďarskom mestečku Ózd, kde odišiel autom. Teraz čaká na vydanie na Slovensko. Mesto je od Rimavskej Soboty vzdialené necelých 28 kilometrov.

Za mrežami si odpykáva 30 mesačný trest pre prečin usmrtenia z nedbanlivosti pri autonehode. Trest mu uložil súd a poslal ho do zariadenia s minimálnym stupňom stráženia.

Lehotu na podmienečné prepustenie by splnil 16. februára 2017, trest sa mu mal skončiť 16. mája 2018, informoval TV Markíza Adrián Baláž zo ZVJS.

Polícia v súvislosti s jeho útekom odstavovala a kontrolovala niektoré vozidlá v uliciach Rimavskej Soboty, nedošlo však k uzavretiu celého mesta a kontrole všetkých odchádzajúcich áut, ako to uvádzali niektoré médiá.

Tento rok už ide o druhého väzňa, ktorému sa podarilo utiecť. Ľubomíra Behana, ktorý ušiel počas prác pri leopoldovskej väznici, dolapila polícia nedávno.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?