17. 11. 2016 19:00 | KOŠICE/ TV Markíza

Väzňa na úteku stále nenašli. Manželka mu poslala odkaz

Polícia po mužovi najnovšie pátra i v prihraničných oblastiach s Maďarskom.

Väzňa na úteku stále nenašli. Manželka mu poslala odkaz
Väzňa na úteku stále nenašli. Manželka mu poslala odkaz Foto: TV Markíza

Už štvrtý deň hľadajú väzňa, ktorý utiekol z pekárne v Košiciach, kde spolu s ďalšími odsúdenými pracoval. Nenašla ho ani polícia a nevrátil sa ani domov. Jeho manželka má oňho strach.

V pondelok sa počas nočnej zmeny z práce vytratil 41-ročný väzeň. Nad 13-timi odsúdenými mal dohľad jeden dozorca.

"Proste človek je vo väzení stresovaný, človek túži po domove, po slobode a zrazu sa dostane do chvíle, že nie je strážený a môže odísť," hovorí bývalý kriminalista Matej Snopko.

Polícia po mužovi najnovšie pátra i v prihraničných oblastiach s Maďarskom. Hľadali ho už aj v Košiciach či v okolí Rožňavy, odkiaľ Róbert pochádza.

"Doposiaľ sa vykonanými opatreniami väzňa na úteku vypátrať nepodarilo," povedala krajská policajná hovorkyňa Jana Mesárová.

Róbert vraj slovensky i maďarsky hovorí len veľmi slabo. Keď utiekol mal na sebe biele pracovné nohavice a oranžové tričko. Podľa polície nie je nebezpečný.

"Väzňom je osoba, ktorá bola v minulosti odsúdená za jeden majetkový trestný čin. Teda nejde o páchateľa násilnej trestnej činnosti, ani o recidivistu," dodala hovorkyňa.

Navyše do väzenia nastúpil sám a v stanovenom termíne. Jeho manželka má obavy a chce, aby sa vrátil.

"Chcela by som ho doma, pravda, bojíme sa oňho, nevieme či ani žije, či už niekde nezamrzol," hovorí Zuzana. "Chcela by som, aby prišiel domov," dodala Róbertova dcéra.

Róbert sa údajne do väzenia dostal pre krádež sliepok. Ľudia z osady navyše tvrdia, že je nevinný.

"Mojej sestre ukradli sliepky, ale Darvaš Róbert to nebol..len našili na neho..," povedala nám žena z osady.  "Ten kto ukradol tie sliepky, my poznáme pravdu a vieme aj jeho meno," povedala Róbertova manželka.

V osade nám potvrdili, že Róbert pozná len blízke okolie a inde nikdy nebol. Boja sa, že zablúdil.

"Aj keď ušiel, nech sa vráti domov, nech sa nebojí, dáme mu jesť, postaráme sa oňho, ale skrývať ho nebudeme, vydáme ho polícii," povedala manželka Zuzana.

 


VIAC Z Domáce

Už ste čítali?