30. 12. 2016 15:07 , článok bol aktualizovaný 30. 12. 2016 19:03 | ZÁVAŽNÁ PORUBA/TASR

V Závažnej Porube hasiči so záchranármi evakuovali z lanovky 90 ľudí

Na operačné stredisko HaZZ ohlásili udalosť o 13.24 h a na miesto vyrazilo osem hasičov.

Lanovka - ilustračné foto.
Lanovka - ilustračné foto. Foto: TASR

Hasiči s horskými záchranármi evakuovali z pokazenej lanovky v lyžiarskom stredisku Závažná Poruba v okrese Liptovský Mikuláš zhruba 90 ľudí, informovala riaditeľka Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Liptovskom Mikuláši Eva Krajčiová.

 
 

Na operačné stredisko HaZZ ohlásili udalosť o 13.24 h a na miesto vyrazilo osem hasičov. "Na každý stĺp išli horskí záchranári. Hasiči pomáhali voziť zachránených zo zjazdovky, zvážali im lyže, pomáhali zvesovať ľudí po spustení horskou službou, pomáhali istiť chlapov z horskej služby," dodala Krajčiová.

IMG-20161230-WA0001.jpg
IMG-20161230-WA0001.jpg Foto: TVNOVINY.sk
 

Podľa Horskej záchrannej služby (HZS) prišli lyžiarom na pomoc záchranári z oblastných stredísk Nízke Tatry, Západné Tatry, Slovenský raj a Strediska lavínovej prevencie spolu s dobrovoľnými záchranármi HZS.

"Postupne zo sedačiek pomocou lanovej techniky spustili všetkých na zem. Následne ich príslušníci HaZZ na snežných skútroch a pracovníci lyžiarskeho strediska pomocou snežných pásových vozidiel zvážali k údolnej stanici lanovej dráhy. Tam ich vyšetrili privolané posádky RLP a RZP a podľa potreby im poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Jednu lyžiarku s podchladením previezli do nemocnice v Liptovskom Mikuláši. Ostatní cestujúci, medzi ktorými boli aj malé deti, vyviazli bez zranení," informovali horskí záchranári na svojej internetovej stránke.

Zasahujú tam špeciálne zložky.
Zasahujú tam špeciálne zložky. Foto: TVNOVINY.sk
 

Máte fotografie alebo videá? Pošlite nám ich, prosím, na adresu somreporter@markiza.sk

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?