19. 01. 2017 17:52 | BRATISLAVA/Reflex

Spoveď ženy, ktorú vraj blízky známy predal na prostitúciu. Nemala ani 18 rokov

V erotickom salóne prišla o poctivosť. Ujsť sa jej podarilo až po tom, čo ho mafia rozstrieľala.

Žena, ktorú predali krátko pred 18 narodeninami na prostitúciu.
Žena, ktorú predali krátko pred 18 narodeninami na prostitúciu. Foto: Reflex

Za pár dní mala mať osemnásť, ale namiesto veľkolepej oslavy ju predali do erotického salónu. Žena, s ktorou sme sa stretli, nám otvorene porozprávala o trpkom osude sexuálnej otrokyne. Hovorí, že tento biznis na Slovensku funguje dodnes.

"Nemala som ani 18 rokov keď ma predali do erotického salónu. Stratila som v ňom poctivosť. Bolo to hrozné niečo. Bola som slušné dievča, ktoré ani nenadávalo. Mala som tri dni pred osemnástimi rokmi," spomína si dnes táto žena. Cenu, za ktorú ju predali, nepozná.

Malo vraj ísť o blízkeho človeka, ktorého dobre poznala. Menovať ho nechce, vraj aj po rokoch má strach. Sama nevedela kam ide.

"Vyzerá to tak, že ju osloví osoba, ktorej dôveruje. Čiže človek, ktorý sa s ňou zoznámi ako jej obdivovateľ, budúci partner. Zvykne ju nalákať, že v zahraničí jej vybaví dobré zamestnanie a vybaví jej dobrý život. Mnohokrát takáto žena nevie, čo ju čaká. A v tom najlepšom úmysle odíde s týmto priateľom. Až na mieste zistí, že to už nie je také ružové ako jej sľuboval," vysvetlil postup bývalý kriminalista Matej Snopko.

Za noc mala 7 až 8 klientov, ale v salóne bola zamknutá ako vo väzení. Či chcela alebo nie, večer sa musela obliecť do spodnej bielizne a sadnúť si k stolu. Keď prišiel nejaký zákazník išla tancovať k tyči, potom sa musela venovať zákazníkom.

Nedostávala žiadne peniaze, nemala doklady, na oknách boli mreže a dvere boli neustále zamknuté. Aj toto údajne bola jej každodenná realita. Jediný prístup von mala iba vtedy, keď chodila každé dva týždne na povinné gynekologické vyšetrenie.

"V takomto zariadení funguje predovšetkým psychický nátlak v kombinácii s klamom a sľubovaním. Napr. povieme tvojej rodine, že si v bordeli a oni ťa vydedia, budeš sa hanbiť. Druhý spôsob nátlaku je, že jej hovoria - kde by si chodila, tu ti je dobre - a snažia sa vybudovať bariéru ako to robia niektoré náboženské sekty. Alebo ju na mieste držia násilím a pri pokuse o útek ju zbijú a snažia sa, aby bola pod vplyvom drog," opísal praktiky exkriminalista.

Veľakrát rozmýšľala nad tým, že utečie. Podľa slov našej respondentky nemala šancu, ani keby veľmi chcela. Napokon sa jej to podarilo a po niekoľkých mesiacoch utiekla. "Došla nejaká mafia, salón rozstrieľala a utiekla som. Tak som sa ich tak strašne bála, že som sa bála vyjsť aj na ulicu," spomína si.

Trestné oznámenie nepodala, pretože sa bála. Snopko za tým vidí to, že sa boja odsúdenia zo strany rodiny. "Boja sa tiež, že títo darebáci sa pomstia jej i rodine. Jedným z dôvodov je aj to, že chcú na do zabudnúť," dodáva Snopko.

Aj keď tento prípad sa údajne mal stať pred rokmi, obchod s ľuďmi funguje aj dnes. Je nevyhnutné si každú pracovnú ponuku vopred preveriť , byť mimoriadne opatrný a v každom prípade sa nebáť kontaktovať políciu.

Pre kontroverzný obsah nie je nasledujúca videoreportáž vhodná pre maloletých čitateľov.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?