09. 02. 2017 06:00 | BRATISLAVA/Reflex

Pozrite si otvorenú spoveď kriminálnika, ktorý chcel znásilniť 14-ročné dievča

V reportáži z magazínu Reflex sa dozviete aj to, aké praktiky fungujú medzi väzňami.

Reportérka magazínu Reflex Kristína Kövešová spovedá bývalého väzňa.
Reportérka magazínu Reflex Kristína Kövešová spovedá bývalého väzňa. Foto: Reflex

Mal len 17 rokov, keď spáchal vážny trestný čin. Vydieral a chcel znásilniť len 14-ročné dievča. Dnes je už dospelý a za svoj skutok bol aj odsúdený. Či ho pobyt za mrežami zmenil? On tvrdí, že nie.

Chlapec v reportáži magazínu Reflex nie je žiadne neviniatko. Pod vplyvom drog spáchal niečo, čo, ako sám hovorí, ľutuje dodnes. "Bol som s jednou babou, požiadal som ju o sex. Mala menej ako 15-rokov. Bola tam aj menšia vyhrážka. Že keď nebudem mať sex, že ju zbijem. Dievča sa rozplakalo, išlo za mamou a prišlo trestné stíhanie. Spravil som to, čo som nemal," priznal sa na kameru.

Bývalý kriminalista Matej Snopko si myslí, že náš respondent je drogovo závislý. Za úplne nemysliteľné považuje to, aby sa normálny človek takto správal. "Ak nemala tá dáma 15 rokov, je to trestný čin. Okrem pohlavného zneužívania je toto aj vydieranie," ozrejmil.

Za pokus o znásilnenie a vydieranie išiel za mreže na dva a pol roka. Ani tam však nesekal dobrotu. Priznal sa, že sa tam bil. Bitkami sa snažil vybudovať si vraj medzi ostatnými mladistvými rešpekt.

"To je systém, kde sa vytvára vlastná hierarchia odsúdených. Sú tam určené funkcie, statusy. Kritéria bývajú rôzne od počtu trestaní cez fyzické dispozície," povedal Tibor Roman z Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety.

Okrem bitiek s chovancami sa viackrát dostal do konfliktu aj s väzenským personálom. Nie raz dostal trest. "Ak urobíte blbosť, idete do diery, čo je samotka. Bez matracu a postele," spomína si náš bývalý väzeň.

Prehovoril aj o sexuálnych praktikách, za sex môžete mať kávu alebo tabak. "Chlapci si urobili ženské mená. A prečo? Lebo chcú byť dievčatá. Dajú si tangá a idú," spomína si.

Tento mladý muž tvrdí, že pobyt za mrežami mu nepomohol a naďalej v trestnej činnosti pokračuje. Každopádne aj on má ešte šancu svoj život zmeniť k lepšiemu. Dodáva, že väzenie mu nepomohlo.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?