02. 03. 2017 10:14 | BRATISLAVA/ TASR

Opozícia žiada mimoriadne rokovanie o Kováčikovom pôsobení vo funkcii

Na informácie, že Kováčik za osem rokov svojho pôsobenia dozoroval 61 prípadov a ani jeden raz nepodal obžalobu, reagovala aj Generálna prokuratúra SR.

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik
Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik Foto: TASR

Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR by sa mal pozrieť na činnosť špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Podpisy na zvolanie mimoriadneho rokovania odovzdal poslanec za OĽaNO-NOVA Ján Marosz. Výbor zvoláva predseda. Opozícia si chce vypočuť aj stanovisko generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, preto žiada aj jeho účasť na výbore.

"Vyzývame pána predsedu výboru Róberta Madeja, aby v krátkom čase zvolal mimoriadny ústavnoprávny výbor, aby mohli občania SR prostredníctvom volených zástupcov žiadať špeciálneho prokurátora Kováčika, ako aj generálneho prokurátora Čižnára o jasné a zrozumiteľné vysvetlenie uvedeného zarážajúceho stavu, keď zo 61 prípadov nepodal pán Kováčik za posledných osem rokov ani jednu obžalobu," uviedol Marosz.

Opozícia verí, že aj takýmto spôsobom by sa mohla obnoviť dôvera v inštitúcie zodpovedné za vyvodenie dôsledkov v kauzách, ktoré ľudí pripravili podľa Marosza nielen o peniaze, ale aj o dôveru v spravodlivosť.

Hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová už pred pár dňami reagovala na kritiku voči Kováčikovi tým, že špeciálny prokurátor postupoval a postupuje pri vybavovaní všetkých spisov zákonným spôsobom.

"Vytrhnuté a do súvisu manipulatívne prezentované čísla úmyselne zavádzajú. Komentovať v článku opakovane uvedené zavádzajúce a vymyslené či nepresné a pravdu ignorujúce vyjadrenia považuje Úrad špeciálnej prokuratúry za stratu času," uviedla.

Na informácie, že Kováčik za osem rokov svojho pôsobenia dozoroval 61 prípadov a ani jeden raz nepodal obžalobu, reagovala aj Generálna prokuratúra SR. Podľa nej špeciálny prokurátor Kováčik sa má ako vedúci prokurátor venovať predovšetkým riadeniu úradu, nemá si prideľovať konkrétne trestné veci.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?