26. 08. 2017 19:00 | PRIEVIDZA/TV Markíza

Prievidza sa mení na divočinu: Po diviakoch trápia obyvateľov medvede, sú tu premnožené

Miesto, kde sa medvede pohybujú, je len pár metrov od rodinných domov.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TV Markíza

Po diviakoch im na chrbát dýchajú už aj medvede. Prievidzská radnica upozorňuje ľudí, aby boli opatrní. Medvede sa pohybujú blízko rodinných domov. Prievidzský lesopark - vyhľadávané miesto na oddych či prechádzky. No okrem ľudí si to tu obľúbili aj medvede.

„Boli sme informovaní zo strany poľovníckeho združenia, že v lokalite mesta sa nachádza šesť dospelých a štyri mláďatá medveďa hnedého," uviedol hovorca Prievidze Michal Ďureje.

Miesto, kde sa medvede pohybujú, je len pár metrov od rodinných domov.

„Preto sme informovali našich obyvateľov o tejto závažnej informácii," doplnil Ďureje.

Výskyt medveďa v tejto lokalite nie je výnimočný. Už v minulosti sme vás informovali že istý Prievidžan tu natrafil na šelmu. Tentoraz sa tu ale pohybuje viac medveďov. Podľa poľovníka sú v prievidzskom okrese premnožené.

 

„Predpokladám, že sme tak na treťom štvrtom mieste na Slovensku, čo sa týka počtu medveďov. Vzhľadom na to, že v tom lesoparku je to už celkom blízko domov, tak je to tam nebezpečné," myslí si poľovník Peter Vrablec.

Nebezpečná je vraj prechádzka so psom bez vôdzky. V prípade útoku, by pes utekal za svojim pánom a s ním by pribehol aj medveď. Divá zver trápi Prievidzu už dlhšiu dobu. Mestom sa prechádzajú diviaky a niektoré už dokonca aj naháňali ľudí.

„Lesopark zasahuje až do tretiny mesta a ľudia sa musia naučiť žiť, že ak bývajú na zelenom sídlisku, tak musia počítať aj s tým, že v tomto priestore divá zver bude žiť," dodal Ďureje.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?