29. 10. 2017 19:57 | POHRONSKÝ RUSKOV/TV Markíza

Po chodbe v bytovke sa šíri smrad. Problémový sused má kúpeľňu na chodbe

Zanedbaný päťdesiatnik býva v bytovom dome viac ako desať rokov.

Susedia sú zúfalí.
Susedia sú zúfalí. Foto: TV Markíza

Zlý sused - hotové nešťastie, hovorí staré príslovie. Ak k tomu pridáme špinu a zápach na nevydržanie, dostaneme obraz života v bytovke v Pohronskom Ruskove na juhu Slovenska.

Zanedbaný päťdesiatnik býva v bytovom dome viac ako desať rokov. Susedov však jeho správanie hnevá čím ďalej, tým viac. Najhoršie je to, že má kúpeľňu na chodbe, po ktorej musia chodiť aj ostatní. Šíri sa odtiaľ neskutočný zápach.

Spúšť robieva aj v pivnici. Najmä, keď príde na mol opitý. Baviť sa s nim vraj nedá. Nepomáha pekné slovo ani hrozby. Susedia už volali policajtov, písali aj hygienikom. No a samozrejme, tlačia aj na starostu. Najradšej by boli, keby sused jednoducho odišiel.

Zákon je ale zákon a nasilu ho nikto vysťahovať nemôže. Na hygiene nám povedali, že v tomto prípade ide skôr o občiansko-právny spor, ktorý by mali riešiť súdnou cestou alebo by ho mala riešiť obec.

Muž odchádza z bytu zavčas ráno a chodí v noci. Niekedy sa viac dní ani neukáže. Ani my sme ho nezastihli a mobilný telefón má vypnutý.

Starosta chce zorganizovať stretnutie, na ktorom by bol neprispôsobivý sused, polícia, hygiena, aj lekár a sociálka. Verí, že spoločnými silami nájdu vhodné riešenie. Aké, to je zatiaľ otázne.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?