14. 12. 2017 17:14 | BRATISLAVA/TV Markíza

Fipronilový škandál stále žije. Na východnom Slovensku našli ďalšie nakazené vajcia

Na prelome novembra s decembrom sa nárast cien zastavil a zdalo sa, že fipronilové vajcia sú minulosťou.

Fipronilová kauza stále žije.
Fipronilová kauza stále žije. Foto: TV Markíza

Fipronilový škandál stále žije. Ďalšie dovezené vajcia nakazené jedovatou látkou našli tentokrát na východnom Slovensku. V asi 5-tisíc vajciach bolo dvakrát viac fipronilu ako je povolené.

Fipronilová kríza vypukla v auguste tohto roka. Spôsobila nedostatok vajec na trhu a ich cena stúpla niekde aj o sto percent. Na prelome novembra s decembrom sa nárast cien zastavil a zdalo sa, že fipronilové vajcia sú minulosťou. Až doteraz - kontrolóri našli ďalšiu dávku kontaminovaných vajec - už siedmu v poradí.

Vajcia našli v skladoch na východnom Slovensku, celkovo ich bolo približne 5-tisíc. Sklady patria miestnemu podnikateľovi, ten ale tvrdí, že s chybným tovarom nič nemá. Vraj len poskytol do prenájmu budovu, v ktorej boli vajcia uskladnené.

A tak sme sa snažili spojiť aj so spomínaným nájomcom, telefón mal však vypnutý. Podľa majiteľa skladu však o celej veci vie a nemieni sa k nej vyjadriť. Majiteľ je však naňho nahnevaný, lebo mu poškodil dobré meno.

Vajcia mali veľkosť M a dátum spotreby 9. decembra, logicky ich teda na pultoch obchodov už našťastie nenájdete. A snáď ste ani nenašli, všetky totiž mali byť stiahnuté z trhu.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?