19. 01. 2018 17:16 | PARTIZÁNSKE/TV Markíza

Mladík brutálne dobodal matku do krku, zachránil ju krik mladšej sestry útočníka

Pred príchodom polície si dokonca z garáže priniesol sekeru.

Najbližšie mesiace strávi za mrežami.
Najbližšie mesiace strávi za mrežami. Foto: TV Markíza

Policajti zverejnili viac informácii o brutálnom útoku syna na mamu. Okrem toho aj fotografie, na ktorých je nôž, s ktorým mladík bodal. Už je obvinený a sudkyňa rozhodovala, či ho budú vyšetrovať za mrežami.

Policajti predviedli mladého muža pred sudcu v Partizánskom. Vinia ho z útoku na vlastnú mamu.

„Vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví, spáchaného v štádiu pokusu, iba 16-ročného mladíka z okr. Partizánske," uviedla policajná hovorkyňa KR PZ Trenčín Elena Antalová.

Sudkyňa rozhodovala o väzbe takmer tri hodiny. Mladý muž, ktorý bol len v druhom ročníku na strednej, najbližšie mesiace strávi za mrežami. Tragédia sa stala v dome v obci Veľké Uherce.

Podľa polície sa všetko začalo hádkou v detskej izbe. To, čo ale urobil mladík potom, je nepochopiteľné.

„Do ruky si mal vziať skladací nôž s čiernou plastovou rúčkou s veľkosťou čepele šesť centimetrov. Zhodil matku na zem, pridržal jej pravú ruku, aby sa nebránila trikrát ju mal bodnúť do oblasti krku," spresnila Antalová.

Bodať prestal až v momente, keď do izby vošla jeho mladšia sestra a začala kričať.

Potom z domu ušla aj so zranenou mamou. Pomoc hľadali u suseda. Privolaní policajti našli útočiaceho syna v dome. Predtým si stihol zobrať z garáže sekeru.

Čo viedlo syna k nepochopiteľnému útoku je otázne. Susedia si v rodine problémy nevšimli, darilo sa im aj finančne. Podľa psychiatričky v tom môže byť čokoľvek. Od drog cez halucinácie až po poruchu osobnosti.

Za ublíženie na zdraví v štádiu pokusu hrozí páchateľovi 12-ročné väzenie. U mladistvých sa ale trest znižuje na polovicu. Policajti však prípad ešte neuzavreli a budú skúmať všetky okolnosti ako a prečo syn útočil na mamu nožom.

Viac v reportáži Michala Bujnu a Petra Zimana:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?