21. 02. 2018 17:14 | TREBIŠOV/TV Markíza

Pacienta s podozrením na syfilis priviedla do ambulancie v Trebišove polícia

Polícia ho podozrieva z toho, že mohol niekoho chorobou nakaziť.

Podozrivý mladík zo syfilisu.
Podozrivý mladík zo syfilisu. Foto: TV Markíza

Pacienta s podozrením na syfilis priviedla do ambulancie polícia. V Trebišove totiž pre epidémiu syfilisu sprísnili bezpečnostné opatrenia. Toho, kto liečbu odmietne, by mali nahlásiť polícii.

Mladík, ktorý si hovorí Yasmína, bol začiatkom týždňa u lekára v sprievode policajtov. Dôvodom bolo, aby zistili, či má syfilis. Ochorenie sa snažil pred nami utajiť. Vraj je už v poriadku. „Hej mal som, ale už pred minulým rokom," povedal nám nakazený mladík.

Polícia ho ale podozrieva z toho, že mohol niekoho chorobou nakaziť. Podľa našich informácií ho udali viacerí svedkovia.

„V tejto súvislosti polícia v jednom prípade spracovala podnet na izoláciu osoby, pretože je u nej potenciálne riziko ďalšieho šírenia choroby," vysvetlila košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

V osade o ňom hovoria, že je gay. Vraj vyhľadáva neplnoletých chlapcov. Miestni ho tu poznajú pod spomínanou prezývkou.

Muža v nemocnici vyšetrili. Dôvody na to, aby ho hospitalizovali, vraj nie sú. „U dotyčného pacienta už začali liečbu. Správa sa disciplinovane a je poučený o svojom správaní," povedal nám hovorca siete nemocníc Tomáš Kráľ.

Počas liečenia nesmie mať pohlavný styk. A pravidelne musí chodiť na injekcie. Nemocnica už má nový liek, ktorý nemusia pacientom pichať denne. Stačí iba raz do týždňa.

Pacientov, ktorí predpísanú liečbu nedodržiavajú má k lekárovi transportovať polícia. Pokyn by na to mal dať regionálny úrad verejného zdravotníctva. Dnes nám aj napriek prísľubu žiadne informácie neposlali.

Trebišovské okresné riaditeľstvo však doposiaľ neeviduje žiadnu požiadavku na predvedenie pacientov na liečbu.

 


VIAC Z Domáce

Už ste čítali?