27. 03. 2018 13:35 , článok bol aktualizovaný 27. 03. 2018 16:36 | ŽILINA/TV Markíza

Dramatická záchrana: Žena spadla do hlbokej šachty na poľnej ceste a zasekla sa v jame

Mala veľké šťastie, pretože si mobilom privolala pomoc.

Žena mala so sebou mobil.
Žena mala so sebou mobil. Foto: Polícia SR

Príbeh ako z filmu. Žena spadla do hlbokej betónovej šachty. Aby sa dostala von musela sa plaziť desiatky metrov popod cestu cez odvodňovací kanál. Na jeho konci však boli nánosy blata a ľadu. Nebyť dvoch policajtov zo Žiliny, celé sa to mohlo skončiť aj inak.

Beata (29) sa živí najstarším remeslom, a zrejme si išla iba odskočiť. Otvor v zemi si ale nevšimla.

Žena spadla do šachty, no podarilo sa jej preliezť popod cestu a vyšla až na druhej strane. Nebolo to však jednoduché. Šachta je vyše tri metre hlboká, no v jej útrobách je kanál. „Pri dopade do tej šachty si poranila členok a musela sa plaziť tou šachtou, kde sú naplaveniny bahna, približne 25 - 30 metrov,“ povedal zasahujúci policajt Jozef Bujný.

 

„Ona sa musela prehrabať popod celú cestu,“ uviedol zasahujúci policajt  Milan Peško. Zúbožená žena našla mobil a volala na políciu. Keby zasahujúci policajti dobre nepoznali túto lokalitu, ženu by možno nenašli.

„Keď sme sem prichádzali, zbadali sme ako nám osoba takto máva,“ hovoril Peško. Poranená Beata už vyliezť nemohla. „Naplaveniny bahna boli namrznuté. Zhruba asi takto bola tá hlina, len hlava jej trčala a jedna ruka s mobilom,“ vysvetlil Bujný.

Neďaleko pracovali cestári a tak jeden z policajtov utekal po lopatu, druhý našiel na zemi drevený kôl. „Prišiel som s tým kolom, povedal som pani nech sa stiahne do zadu a nech si zakryje oči. A snažil som sa vypáčiť tú hlinu, ale je to naozaj zmrznuté, nedalo sa s tou zemou nič robiť,“ povedal Bujný.

To už bol naspäť kolega s lopatou. „Ja som odrýľoval ľavú časť toho tunela, aby sme vytvorili čo najväčšiu medzeru,“ dodal Bujný.

Beatu napokon vytiahli úspešne von. Hasiči ju preložili do záchranky a odviezli do nemocnice. Už je po operácii a je v poriadku. Bez preháňania sa dá povedať, že dvaja pohotoví policajti jej zachránili život.

zdroj: Facebook/PolíciaSR

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?