22. 05. 2018 07:02 , článok bol aktualizovaný 22. 05. 2018 16:16 | TRNAVA/TV Markíza

VIDEO: Väzňa Martina (32), ktorý utiekol z nestráženého pracoviska, chytili v poli

Na úteku vydržal necelé tri hodiny.

Takto chytili policajti väzňa Martina na úteku.
Takto chytili policajti väzňa Martina na úteku. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

V pondelok večer krátko po 21.00 utiekol väzeň z nestráženého pracoviska na skládke odpadu v Trnave. Trest si odpykával vo väzení v Hrnčiarovciach nad Parnou.

Hneď po úteku sa začala pátracia akcia. Podľa našich informácií Martin polícii unikal, prenasledovali ho a dokonca použili aj varovné výstrely. Chytiť sa im ho podarilo až v poli pri záhradkárskej oblasti za Trnavou.

„Bezprostredne po vzniku mimoriadnej udalosti bolo zo strany príslušníkov zboru v súčinnosti s príslušníkmi Policajného zboru začaté bezprostredné prenasledovanie a pátranie aj za využitia služobných psov," informoval TV Markíza riaditeľ kancelárie generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže Adrián Baláž.

 

Muža prenasledovali niekoľko hodín, nakoniec ho chytili. "Vďaka prijatým opatreniam a rýchlej reakcii zúčastnených zložiek sa odsúdeného podarilo v čase o 00.29 h zadržať príslušníkom Pohotovostnej motorizovanej jednotky Krajského riaditeľstva Policajného zboru Trnava. Pri zadržaní boli použité varovné výstrely do vzduchu bez zranenia a odsúdený bol dodaný späť do ústavu. Okolnosti mimoriadnej udalosti sú predmetom vyšetrovania príslušníkov Okresného riaditeľstva Policajného zboru Trnava," dodal Baláž

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Martin si v ústave v Hrnčiarovciach nad Parnou odpykával sedemročný trest za lúpež. Okrádal ženy. „Trestnej činnosti sa dopustil tak, že s úmyslom odcudzenia kabeliek použil násilie voči poškodeným ženám a odcudzil im finančné hotovosti a iné osobné veci," upresnil riaditeľ kancelárie generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže. 

Väzeň Martin v poli.
Väzeň Martin v poli. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
 

V minulosti nebol súdne trestaný. Pred nástupom do väzenia žil ako bezdomovec.

Toto nie je prvý väzeň, ktorý sa svojvoľne vzdialil z pracoviska. Vlani v marci ušli dvaja väzni z Perínskych rybníkov na východe Slovenska, kde pomáhali pri výlove rýb.

Jedného zadržali po pár minútach , po druhom pátrali niekoľko hodín. Najdlhšie unikajúcim väzňom je stále Ľubomír Behan. Zmizol počas opráv strelnice v Leopoldove . Pred políciou sa ukrýval štyri mesiace. Zadržali ho v špeciálne urobenom úkryte na povale domu jeho otca.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?