21. 07. 2018 10:00 , článok bol aktualizovaný 21. 07. 2018 18:20 | ČADCA/tvnoviny.sk

Pri zrážke traktora s vlakom pri Čadci úradoval alkohol. Žena (†74) zomrela vo vlečke

Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky.

Vlak sa zrazil s traktorom.
Vlak sa zrazil s traktorom. Foto: Polícia SR

Na Kysuciach vlak narazil do podomácky vyrobeného traktora. Jeho vodič sa na poslednú chvíľu chcel dostať na druhú stranu. Nehoda má tragický koniec a príčinou je nemálo alkoholu u vodiča.

Muž zo Svrčinovca na Kysuciach viezol na traktore svoju známu. Priblížil sa až k železničnému priecestiu, kde trať oddeľuje lesnú cestu od poľnej. Hoci prichádzal vlak, muž ešte zariskoval.

„Vlak ale ešte zachytil vlečku a tá sa prevrátila spolu so staršou pani, ktorá sa v nej viezla,“ uviedol policajný hovorca Radko Moravčík.

„Pri tejto udalosti utrpela 74-ročná spolujazdkyňa z traktora zranenia, ktorým žiaľ na mieste podľahla,“ doplnil.

Červené svetla a zvonivý zvuk muselo byť počuť aj keď sa blížil vlak. „Zrážka sa stala na železničnom priecestí so svetelnou signalizáciou, ktoré bolo počas nehody plne funkčné,“ reagovala Ivana Popluhárová z komunikačného odboru železníc.

Majiteľ (52) podomácky vyrobeného traktora sa nijako nezranil a zastal až za traťou. „Vodič traktora sa po skutku podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 2, 44 promile alkoholu,“ povedal Moravčík.

Vo vlaku sa nezranili ani cestujúci ani personál. Cestujúcich odviezol náhradný vlak. Železničná doprava bola v tomto úseku úplne prerušená do štvrť na dvanásť v noci, potom vlaky jazdili po jednej koľaji.

Policajti mohli opitého šoféra vypočuť až ráno. „Vodičovi obmedzili osobnú slobodu a predviedli ho na policajný útvar,“ doplnil Moravčík.

Teraz bude čeliť obvineniu hneď z dvoch trestných činov. Za to že poškodil zariadenie na železničnom priecestí, ale najmä za usmrtenie staršej ženy. 

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?