14. 08. 2018 17:21 | TREBIŠOV/TV Markíza

Martin, ktorý šíril syfilis, chcel ísť na slobodu. Sudca jeho žiadosť odmietol

Pozornosť na seba upútal začiatkom roka.

Martin, ktorý šíril syfilis na súde.
Martin, ktorý šíril syfilis na súde. Foto: TV Markíza

Pre šírenie pohlavnej choroby skončil vo väzbe. Dnes sa mladý Trebišovčan postavil pred sudcu, ten rozhodoval o tom, či ho prepustí na slobodu.

Martina ešte vo februári musela na lekárske vyšetrenie predviesť polícia. Syfilisom mal nakaziť šesť osôb, tri z nich boli maloleté. Zasiahla vtedy polícia a spracovala podnet na jeho izoláciu.

V utorok (14. 8.) ho predviedli pred sudcu. Za sexuálne zneužívanie a šírenie pohlavnej choroby mu hrozí väzenie až na dvanásť rokov za mrežami. Jeho obhajca Juraj Fuzer tvrdí, že má sexuálnu úchylku na maloleté osoby.

Pred sudcom viackrát zopakoval, že svoje skutky ľutuje a žiadal prepustenie. Sudca mu ale nevyhovel a zamietol mu žiadosť o prepustenie. Nakoľko dôvody na väzbu stále trvajú. 

Martn, ktorý šíril syfilis.
Martn, ktorý šíril syfilis. Foto: TV Markíza
 

Proti utorkovému rozhodnutiu o zotrvaní vo väzbe nepadli žiadne sťažnosti. Sudca mladíka obžaloval a vytýčil hlavné pojednávanie na začiatok septembra. Z ochorenia sa mu podarilo vyliečiť.

Pozornosť na seba upútal začiatkom roka, keď v Trebišove zaznamenali zvýšenú vlnu syfilisu. Úrady, zdravotníci i polícia museli robiť viaceré opatrenia, aby jeho šírenie zastavili. Od začiatku roka sa nakazilo viac ako 110 ľudí. „Za obdobie júl 2018 máme tri nové prípady, za august nič," ozrejmila regionálna hygienička z trebišovského ÚVZ Terézia Konevičová.

V meste sa raz mesačne stretáva krízový štáb, ktorý opatrenia proti šíreniu ochorenia vyhodnocuje.

 


VIAC Z Domáce

Už ste čítali?