18. 08. 2018 19:05 | POHRONSKÝ RUSKOV/TV Markíza

Obyvatelia bytovky sa po dlhých rokoch konečne zbavili susedovho smetiska

Byt vypratali sami.

Bordel v byte u suseda.
Bordel v byte u suseda. Foto: TV Markíza

Už ani nedúfali, že sa to podarí. Obyvatelia bytovky v Pohronskom Ruskove sa po dlhých rokoch konečne zbavili smetiska, ktoré zhromažďoval v byte ich sused. Šíril sa odtiaľ neznesiteľný zápach a hmyz.

Obyvatelia bytového domu si už dlho nedokázali poradiť so 45-ročným susedom.

„V pivnici močí, výkaly sú tam z neho, malý 8-ročný syn sa bojí vyjsť na dvor, že teda stretne ho tam a podobné veci, čiže budí v ľuďoch strach," sťažovala sa suseda Alena Bogdanová.

Najviac ich ale znepokojoval zápach šíriaci sa z bytu. K nemu sa pridružil nepríjemný hmyz, ktorý sa dostal aj do susedných bytov. S deťmi museli chodiť po lekároch. V posteliach si dokonca našli ploštice.

Na samotárskeho suseda, ktorý nikoho nemá, dlho naliehali, aby im byt sprístupnil. Chceli vedieť, čo spôsobuje zápach v bytovke. Napokon im teda otvoril a zmizol.

Majiteľ bytu odmietol odpad sám vypratať. Susedia mu teda navrhli, že to urobia sami. Najprv nesúhlasil, napokon im to povolil aj písomne. A tak sa pustili do veľkého upratovania.

„Povedal, že on sem teraz nepríde. Že je mu teraz jedno, čo s tým bude," hovorí Alexander Bogdan.

S neporiadnym susedom sa nám podarilo spojiť aspoň telefonicky. Povedal nám, že on už v spomínanom byte nebýva.

Susedia tomu ale neveria a myslia si, že keď mu byt vyčistia, vráti sa.

„Prekvapili nás výkaly, prekvapili nás zvyšky jedál, ktoré tam už hnijú, prekvapili nás roztoče, ktoré sú premnožené natoľko, že ozaj celá podlaha je s nimi zamorená a tiež hlodavce," opisuje upratovanie pán Bogdan.

Aj keď by si mal sused vypratať toto nepredstaviteľné množstvo odpadu z bytu sám, susedia sú radi, že to napokon dovolil urobiť aspoň im. Ľutujú ho a chceli by mu pomôcť.

„Alternatíva je, že vyčistíme byt, kúpime mu tam nejakú posteľ, dáme mu tam nejaký stôl, stoličky, dáme ten byt do poriadku a chceli by sme, aby dostal nejakého opatrovníka, ktorý by naňho dohliadal," uzatvára sused.

Vlečku, na ktorú odpad nahádzali, zohnal starosta. Smeti dá vyviezť na skládku.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?