20. 09. 2018 10:44 , článok bol aktualizovaný 20. 09. 2018 12:44 | PREŠOV/aktuality

V Prešove ušiel v noci väzeň, našli ho u príbuzných

Podľa našich informácií utiekol preto, že chcel ísť na pohreb svojho bratranca.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Z otvoreného oddelenia prešovskej väznice ušiel v noci medzi treťou a štvrtou hodinou väzeň, informujú o tom Aktuality.sk.

Róberta (20) chytili po piatich hodinách, našli ho u príbuzných v osade Olejníkov pri Lipanoch, ktorá je od Prešova vzdialená 30 kilometrov. Podľa našich informácií utiekol preto, že chcel ísť na pohreb svojho bratranca.

Nejde o recidivistu. Mladík bol odsúdený po prvýkrát za krádež. V októbri mal súd rozhodovať o jeho podmienečnom prepustení na slobodu, keďže v januári mu mal končiť trest.

"Dňa 20. septembra 2018 v ranných hodinách bolo pri previerke početného stavu na otvorenom oddelení Šváby zistené, že sa z neho nedovolene vzdialil 20-ročný odsúdený, ktorý sa vo výkone trestu nachádzal po prvýkrát, a to pre spáchanie trestného činu krádeže, za čo mu bol uložený nepodmienečný trest v trvaní šesť mesiacov. Koniec trestu mal mať 24. januára 2019, lehotu na podmienečné prepustenie by splnil 24. októbra 2018. Na základe bezprostredne prijatých opatrení a súčinnosti s Policajným zborom bol v čase 07.30 h zadržaný príslušníkmi ZVJS u príbuzných v osade Olejníkov pri Lipanoch okres Prešov a následne eskortovaný do ústavu Prešov. Okolnosti vzdialenia sa sú predmetom prebiehajúceho šetrenia," informoval TVNOVINY riaditeľ kancelárie generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže Adrián Baláž.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?