09. 11. 2018 16:24 | BRATISLAVA/TV Markíza

Vieme, prečo prokurátor vrátil obžalobu v prípade vraždy Ernesta Valka

Jeden z obvinených totiž chce ísť na dohodu o vine a treste.

Smútočné zátišie pri dóme svätého Martina na Kapitulskej ulici.
Smútočné zátišie pri dóme svätého Martina na Kapitulskej ulici. Foto: TASR

V prípade vraždy advokáta Ernesta Valka figurujú dvaja muži. Jozef Radič a Jaroslav Klinka. Práve jeho výpoveď pohla vyšetrovanie dopredu. Priznal, že Valka chceli spolu s komplicom iba okradnúť, no celé sa to skončilo streľbou.

Klinka vyšetrovateľom prezradil, že prominentného advokáta mal zavraždiť jeho parťák Jozef Radič. Aj na základe tejto kľúčovej výpovede navrhla v lete polícia oboch mužov obžalovať. Úrad špeciálne prokuratúry však nečakane vrátil celý spis späť Národnej kriminálnej agentúre.

Ani polícia k dôvodom tohto kroku nechcela povedať viac. Potvrdila, že vyšetrovanie na pokyn prokurátora doplní. Obhajca Jaroslava Klinku však priblížil, že vrátenie spisu súvisí s plánovanou dohodu o vine a treste, ktorú chce s prokurátorom uzavrieť jeho klient. 

 

„Ten dôvod je, že vec môjho klienta bola vylúčená na samostatné konanie. Keďže sa predpokladá začatie dohodovacieho konania v jeho prípade, keďže on prvý vypovedal a celý trestný čin objasnil a najmä vyšetrovanie preukázalo dôveryhodnosť jeho verzie,“ povedal pre TV Markíza Daniel Lipšic, advokát Jaroslava Klinku. 

Ako ďalej uviedol, slová jeho klienta o tom, že na Valka strieľal Jozef Radič potvrdili znalecké posudky, po tom ako začiatkom roka spravili rekonštrukciu vraždy priamo v advokátovom dome. 

Klinka si svojou spoluprácou s políciu vyslúži nižší trest, obvinený je len z lúpeže a dohodou s prokurátorom si pobyt za mrežami môže ešte skrátiť. 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?