21. 12. 2018 17:00 | STRPOKOV/TV Markíza

Vianočné trhy v malých mestách: Stropkovom by sa mohli inšpirovať aj ostatní

Vianočné trhy v menších slovenských mestách síce netrvajú týždne ako v tých veľkých, no kráčajú s dobou.

trhy.png
trhy.png

Aj keď len jedno či dvojdňové, no o to atraktívnejšie a modernejšie. Vianočné trhy v menších slovenských mestách netrvajú týždne ako v tých veľkých, no kráčajú s dobou. Príkladom je mestečko na severovýchode Slovenska.

Dva dni po sebe žena otvorila svoj stánok s langošmi na vianočných trhoch v Stropkove. Zákazníkom núka nielen čosi pod zub, ale i na zohriatie.

„Do plastových pohárov čapujeme vínko pre našich zákazníkov, sú to akože plastové, ale sú to pravé papierové,“ uviedla predajkyňa na vianočných trhoch v Stropkove s tým, že sú recyklovateľné. Presne v duchu toho, čo sa aj menšie mestá v snahe o ekologickejšie správanie sa, snažia presadzovať. Napríklad i na vianočných trhoch. 

„Odporúčali sme predajcom, aby používali ekopoháre, ekonádoby s tým, že na tejto akcii ešte nebudeme sankcionovať, ale v ďalšom období už budeme medzi podmienky organizácie našich kultúrno-spoločenských akcií zahŕňať podmienku používania ekonádob, ekoriadov, ekopohárov,“ uviedol  primátor Stropkova Ondrej Brendza.

„V dnešnej dobe potrebujeme, aby hlavne mladí ľudia si uvedomili, aký vplyv na životné prostredie majú plastové tácky a plastové poháre, vlastne plasty všeobecne,“ dodala predajkyňa na vianočných trhoch v Stropkove.

Aj preto návštevníci trhov hovoria, že ide o správne riešenie.

Viac sa dozviete v reportáži Pavla Siváka

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?