08. 02. 2019 11:13 , článok bol aktualizovaný 08. 02. 2019 16:55 | STROPKOV/tvnoviny.sk

Do polročného chlapčeka, ktorý zomrel, mal naliať alkohol vlastný strýko

Polícia obvinila zo zabitia 19-ročného mladíka.

Tobias.
Tobias. Foto: Press TV

Otrasný čin. Do polročného bábätka mali naliať alkohol. Podľa polície i matky to urobil jeho vlastný strýko. Chlapček na druhý deň zomrel. Rodina o alkohole mlčala, odhalila ho až pitva mŕtveho telíčka. 

„Videla som jak bratranec Jožko mal v rukách malého,“ povedala chlapčekova matka. Pri ústach chlapčeka vraj držal kojeneckú fľašu s priesvitnou kvapalinou.

„Ja som mu to vytrhla z pusy, tieklo mi to na ruky, ja som išla ku babke, aby to voňala, tak som sa ho pýtala, že čo spravil, tak mi povedal, že malý je silný chlapec,“ vysvetľovala chlapčekova matka.

„Ruku som mu dala do pusy, aby to vyvracal, nevyvracal to a ráno sme mu zavolali záchranku malému,“ pokračovala matka. 

Záchranári chlapčeka zo Stropkova prevážali do štrnásť kilometrov vzdialeného Svidníka. Počas prevozu Tobiasko naposledy vydýchol. „Toxikologickým vyšetrením bolo zistené, že v tele nebohého sa nachádzal etanol cez jedno promile alkoholu, čo bolo príčinou jeho úmrtia,“ potvrdil okresný riaditeľ polície vo Svidníku Jaroslav Suvák. 

Zodpovedá to sedemnástim mililitrom 40 percentného alkoholu. Akoby bábätko vypilo malý štamperlík tvrdého. Vraj mu to dal jeho strýko, Jozef. Ten má rázštep na ústach, hovoriť odmietol. 

K incidentu malo dôjsť v byte, no matka podozrivého chlapca tvrdí, že on nič také neurobil. „Neviem, čo sa to stalo a oni povedali na môjho chlapca, ale ja tomu neverím, lebo ja viem, že to môj chlapec nebol, ani sme tu neboli,“ reagovala matka obvineného mladíka.

Napriek tvrdeniam príbuzných už policajti 19-ročného mladíka obvinili zo zločinu usmrtenia. Za mrežami si môže za tento skutok posedieť dva až päť rokov.

Tobiaska pochovali na mestskom cintoríne v Stropkove. Jeho matka podľa miestnych odišla do Richnavy na Spiši, odkiaľ pochádza. Policajti žiadne ďalšie podrobnosti o tomto ohavnom skutku nechceli prezradiť. 

Mladíka podrobia psychologickým a ďalším odborným vyšetreniam a stíhajú ho na slobode.

Reportáž nakrúcal Pavol Sivák

 


VIAC Z Domáce

Už ste čítali?