14. 05. 2019 08:00 | VÝCHODNÁ/tvnoviny.sk

Do Východnej sa vrátila zima, takto tu do rána nasnežilo

Traja zmrznutí muži naozaj priniesli ochladenie.

Vo Východnej nasnežilo
Vo Východnej nasnežilo Foto: Samuel Melich

Počasie sa naozaj zbláznilo. Namiesto rozkvitnutých jarných stromov Východnú zasypal sneh ako v zime. Traja zmrznutí muži podľa pranostiky naozaj priniesli ochladenie, ktoré po krásnych slnečných a teplých dňoch prekvapilo celé Slovensko.

Tak, ako sme už v pondelok informovali, meteorológovia bielu perinu predpovedali.

Na juhovýchode treba počítať so silným vetrom, na severe so snežením

Na juhovýchode Slovenska treba v utorok počítať so silným vetrom, na severe zas so snežením. Na svojej stránke na to upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý v tejto súvislosti vydal výstrahy.

Výstraha pred silným vetrom platí pre južné okresy Prešovského kraja aj okresy Poprad a Brezno do 14.00 h. Vietor tam môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 85 kilometrov za hodinu. Výstraha pred snežením platí do 10.00 h, spadnúť môže jeden až päť centimetrov nového snehu.

Meteorológovia tiež v utorok očakávajú veľmi nízke hodnoty maximálnej dennej teploty. Tie by mohli dokonca prekonať súčasné rekordy. Napríklad v Poprade bola v minulosti 14. mája nameraná najnižšia maximálna denná teplota šesť stupňov Celzia, v utorok meteorológovia očakávajú štyri až deväť stupňov Celzia. Informujú o tom na sociálnej sieti.

Sneh aj na Čertovici

Na horskom priechode Čertovica sa nachádza kašovitá vrstva snehu na vozovke. Z operačného strediska Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline v utorok ráno informovali, že úsek je ťažko prejazdný. „V stúpaniach z oboch strán ostali šmýkajúce sa nákladné motorové vozidlá," upozornili policajti.

Aj u vás opäť nasnežilo? Svoje fotografie alebo videá nám posielajte na adresu somreporter@markiza.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?