14. 05. 2019 14:51 | BRATISLAVA/TV Markíza, TASR

Redaktori TV Markíza opäť získali ocenenie za svoju prácu

Udelil ich Literárny fond.

Ocenení reportéri TV Markíza - Lenka, Stanková, Marek Vnenčák, Miroslava Ondrejčíková a Jarmila Kováčová.
Ocenení reportéri TV Markíza - Lenka, Stanková, Marek Vnenčák, Miroslava Ondrejčíková a Jarmila Kováčová. Foto: TV Markíza

Reportéri TV Markíza Miroslava Ondrejčíková, Jarmila Kováčová, Lenka Stanková, Kristína Kövešová a Marek Vnenčák si v utorok (14. 5.) prevzali za svoju prácu Novinársku cenu 2018, ktorá je ocenením Literárneho fondu.

Do súťaže o jeho Výročnú cenu, ktorú vyhlasuje výbor sekcie pre žurnalistiku a novinársku fotografiu, sa prihlásilo 134 súťažiacich s 296 príspevkami z oblasti spravodajstva, publicistiky a novinárskej fotografie.

Výročnú cenu v kategórii publicistika získali Jana Čavojská (Plus 7 dní), Katarína Kiššová (www.dennikn.sk), Soňa Gyarfašová (RTVS, Rádio Slovensko) a Miroslava Ondrejčíková (TV Markíza).

Reportérka magazínu Reflex sa dlhodobo venuje aj šmejdom, ktorí okrádajú dôchodcov. Tu je jedna z ocenených reportáži, ostatné nájdete na našej stránke.

 

V kategórii spravodajstvo získal toto ocenenie Andrej Bálint (Správy RTVS).
Mimoriadnu cenu LF za novinársku tvorbu v roku 2018 dostali v kategórii publicistika v podkategórii internetové médiá Boris Vanya, Jakub Filo a redakcia SME (www.domov.sme.sk), v skupine rozhlas Gabriela Kaliská, Gabriela Angibaud a Štefan Chrappa (RTVS, Rádio Slovensko).

V podkategórii televízia Lenka Stanková (TV Markíza). Jedna z jej ocenených reportáži bola o pani Agneške, ktorá žije v kočíku.

 

V kategórii spravodajstvo sa o prémie podelili Peter Jabrik, Jaroslav Vrábeľ (denník Korzár) a Jozef Kubánek (Správy RTVS).

V kategórii novinárska fotografia získal mimoriadnu cenu Michal Svítok z Tlačovej agentúry Slovenskej republiky za fotografiu Rozhodca.

Prémie Literárneho fondu za novinársku tvorbu

Prémie LF za novinársku tvorbu za rok 2018 dostali v kategórii publicistika Andrej Barát (Denník Pravda), Dan Himič (Čarovné Slovensko), Otakar Horák (Denník N), Tatiana Kapitánová (Tovar & Predaj), v podkategórii internetové médiá Lea Heilová (www.kosiceonline.sk), Michaela Štalmachová (www.sme.sk).

V skupine rozhlas sa o prémie podelili Peter Turčík, Veronika Dianišková, Jaroslav Rozsíval (všetci RTVS, Rádio Devín), Dagmar Mozolová, Lukáš Mano (obaja RTVS, Rádio Slovensko), Katarína Kovačechová, Janka Grajciarová, Marcel Hanáček (všetci RTVS, Rádio Regina), Ondrej Rosík (Rádio Lumen), Sylvia Hoffmannová (RTVS, Rádio Regina Stred).

V časti televízia prémiu získali Kristína Kövešová, Jarmila Kováčová (obe TV Markíza) a Silvia Košťová (RTVS, Štúdio Košice).

Reportáž Kristíny Kövešovej o pedofilovi, ktorý dával sexuálne návrhy ib 12-ročnému dievčaťu. Viac nájdete tu:

 

V kategórii spravodajstvo patrí prémia Romanovi Cuprikovi, Petrovi Kapitánovi (obaja Denník SME), Marekovi Vnenčákovi (TV Markíza) a Miriam Dobrotovej (Správy RTVS). Prémiu v kategórii novinárska fotografia získal Tomáš Benedikovič (Denník N) za sériu fotografií Za slušné Slovensko.

Jedna z reportáží Mareka Vnenčáka, na ktorú získal ocenenie. Anna Uhrová nezištne pomáha ľuďom.

 

LF tiež po štvrtý raz odovzdal Cenu Romana Kaliského, ktorú udeľuje výbor sekcie pre žurnalistiku a novinársku fotografiu od roku 2016 významnej osobnosti slovenskej žurnalistiky. Štvrtým laureátom ocenenia "za významný prínos v oblasti žurnalistiky" sa stal najstarší aktívny fotoreportér na Slovensku Róbert Berenhaut.

Na odovzdávaní cien bola reportérka Ľubica Janíková.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?