15. 05. 2019 19:00 | SENEC/TV Markíza

V Senci úradovali sofistikovaní autičkári. Vďaka zlozvyku majiteľ o auto neprišiel

Zlodeji si auto vyhliadli už niekoľko hodín pred samotnou krádežou.

Autičkári v Senci.
Autičkári v Senci. Foto: Priemyselná kamera

Návšteva akú by ste nechceli na svojom pozemku vidieť. Dom v Senci navštívili nadránom autičkári. Majiteľ o svoje luxusné auto neprišiel len vďaka zvyku, o ktorom ani len netušil, že zlodejom spôsobí problémy.

Stalo sa to ráno 04.00 h. Autičkári prichádzajú na neoplotený pozemok a idú si zobrať auto bez použitia násilia či rozbíjania skla. Odišli však bez auta - napriek tomu, že majiteľ sa o neohlásenej návšteve dozvedel až ráno, keď sa zobudil a pozrel si hlásenie o pohyboch na pozemku. „Strašne ma to prekvapilo, boli takí smelí, bez kukly sa tam pohybovali," povedal nám Štefan Eštók.

Zlodeji si auto vyhliadli už niekoľko hodín pred samotnou krádežou. Nadránom išli na istotu. Mali totiž zariadenie, ktoré zachytáva signál z kľúča auta.

Vyšli však naprázdno. Na záberoch v reportáži vidno, ako si bez konverzácie dávajú znamenie, že kľúč nevedia zachytiť. „Chvalabohu od začiatku ako tam bývame tak kľúče nechávam v obývačke v šuplíku," povedal majiteľ auta.

Väčšina Slovákov prichádza o autá práve preto, že necháva kľúče za vchodovými dverami na skrinke a zlodeji to dobre vedia. Keď je kľúč ďalej, zariadenie ho nezachytí a zlyhá. „Spravidla táto krádež trvá niekoľko sekúnd, za 30 sekúnd majú hotovo a odchádzajú," vysvetľuje administrátor stránky a aplikácie HAKA Štefan Farkaš.

Prípadom zo Senca sa už zaoberá aj polícia, no ako naznačili majiteľovi auta, s týmto duom sa ešte nestretli. Pravdepodobne nehovoria po slovensky.

Majiteľ si okamžite nechal auto zabezpečiť proti krádeži. Existuje viacero spôsobov, ten najlacnejší sme práve spomenuli. Kľúče dávať čo najďalej od vchodu. Prípadne si môžete zohnať vrecko, ktoré zabraňuje moderným kľúčom vysielať signál.

Reportáž spracoval Braňo Tomaga.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?