04. 06. 2019 12:52 , článok bol aktualizovaný 04. 06. 2019 16:40 | ČADCA/tvnoviny.sk

Výbuch v autodielni na Kysuciach. Žiara bola taká intenzívna, že ohýbala kovové traverzy

Požiar sa prenášal na vedľa stojaci objekt, v ktorom bolo pohostinstvo a potraviny.

Požiar na Kysuciach
Požiar na Kysuciach Foto: TV Markíza

Výbuch v autodielni na Kysuciach. Na pravé poludnie začalo horieť vo Svrčinovci. Nákladná Tatrovka práve stála nad jamou a v autoservise boli v tom čase traja pracovníci. Žiara bola taká intenzívna, že ohýbala kovové traverzy.

Zrejme vybuchla nádrž na starej Tatrovke ktorú práve opravovali. Kým prišli hasiči plamene zachvátili celú dielňu a plazili sa aj ďalej. „Požiar sa prenášal na vedľa stojaci objekt, v ktorom bolo pohostinstvo a potraviny,“ objasnil veliteľ zásahu Miroslav Jacek.

Tam priestory iba zadymilo, hasiči museli bojovať s ohňom ktorý už nebezpečne útočil aj na tlakové nádoby v dielni.

 

Teplota pri požiari musela dosiahnuť viac ako tisíc stupňov Celzia. Oceľový nosník v streche objektu totiž ohlo úplne poľahky. „Už je takmer zhorený celý objekt, strešná konštrukcia je prepadnutá do vnútra objektu, prakticky je takmer všetko zhorené,“ povedal jeden z hasičov.

Záchranári museli pomáhať trom vážne popáleným pracovníkom servisu. „Utrpeli najmä popáleniny tváre, hrudníka aj končatín. Po prvotnom ošetrení ich posádky previezli do nemocníc v Čadci a v Žiline,“ potvrdila Alena Krčová z operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby.

Hasiči  uchránili susedné objekty. O príčinách požiaru sa zatiaľ iba špekuluje. „To muselo byť asi úmyselne podpálené, to nie je možné, lebo slnko to určite nebolo,“ dodal svedok.

Autodielňa teda zhorela do tla a pri pohľade na interiér a nosné časti stavby je jasné, že svoj osud má už spečatený. Budú ju musieť zrejme zbúrať.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?