27. 07. 2019 15:51 | ŠTÚROVO/TV Markíza

Pozor na dovolenku v Štúrove. Podvodník ponúka ubytovanie za atraktívnu cenu

O peniaze už prišlo najmenej 16 rodín.

Podozrivé ubytovanie v Štúrove na Nánanskej ceste.
Podozrivé ubytovanie v Štúrove na Nánanskej ceste. Foto: koláž TV Markíza

Pozor na rezervácie pobytov v Štúrove. Prostredníctvom známej internetovej spoločnosti, ktorá poskytuje pobyty po celom svete, prišlo o peniaze minimálne 16 rodín. To, že sa stali obeťou podvodníka, zistila väčšina až na mieste.

Našli si overený vyhľadávač na ubytovanie. Vybrali si Štúrovo, no platili inak ako po minulé roky. Platbu odoslali na súkromný účet. Presvedčili ich aj fotky, cena a v neposlednom rade to, že všetko ostatné už bolo obsadené. „Poslal nám smsku, kde bolo číslo účtu, poslali sme peniaze," povedala nám oklamaná žena.

Na rozdiel od ďalšieho oklamaného zákazníka rodina s tromi malými deťmi zistila, že ide o podvod skôr ako prišli do Štúrova. „Ubytovateľa som kontaktoval na adrese, ktorú on uviedol, samozrejme, žiadny taký apartmán neexistoval," povedal nám ďalší oklamaný zákazník.

„Bohužiaľ, je to tak, stalo sa už niekoľko prípadov, že turisti sem pricestovali s malými deťmi, veľké rodiny a jednoducho to ubytovanie naozaj nebolo," potvrdila zástupkyňa primátora Štúrovo Dominika Blaháková.

Reportér Marek Šilhavík sa išiel pozrieť na jednu z adries, na ktorej sa mali oklamaní ľudia ubytovať. Namiesto luxusného apartmánu tu našiel opustenú budovu. Polícia už prijala 16 oznámení pre podozrenie z podvodu.

Podvedené rodiny sa márne pokúšali spojiť s údajným ubytovateľom. Podobne pochodil aj náš reportér. No skúsili sme to cez sms správu. Reakcia bola okamžitá. Muž si nás najskôr preveroval, no nakoniec nám ponúkol neexistujúci apartmán na tri noci za 120 eur. Platbu žiadal do hodiny.

Zbystriť treba najmä pri adresách Nánanská 11,25 a 60. V prípade akéhokoľvek podozrenia vám radi pomôžu na týchto telefónnych číslach. Ak ste sa už stali obeťou podvodu , kontaktuje 158-čku.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?